توسط بنیاد شهید آذربایجان‌شرقی؛
همایش ملی "فرهنگ و سبک زندگی شهدا" برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اظهار کرد: همایش ملی "فرهنگ و سبک زندگی شهدا" با هدف ترویج و نهادینه کردن فرهنگ نسل حماسه سازان جبهه پایداری و شهیدان برگزار می شود.
همایش ملی "فرهنگ و سبک زندگی شهدا" برگزار می‌شود
 
فرامرزی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی آناج از برگزاری همایش ملی "فرهنگ و سبک زندگی شهدا" خبر داد و گفت: این همایش که تندیس آن در اسفند ماه سال گذشته رونمایی شد، اول خرداد ماه سال جاری، شب نیمه شعبان مصادف با سالروز ولادت حضرت ولیعصر(عج) برگزار می شود.
وی افزود: از جمله محورهای همایش شناسایی و تبیین سبک زندگی شهدا با نگاه به وصیت نامه شهدا، سبک زندگی شهدا در مدیریت اقتصادی و فرهنگ، نحوه مواجهه نسل امروز با فرهنگ و سبک زندگی شهدا، کاربرد فضای مجازی در نهادینه سازی فرهنگ زندگی شهدا، موانع و آسیب های تحقق فرهنگ زندگی شهدا و غیره می باشد.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در خصوص اهداف برگزاری این برنامه خاطرنشان کرد: حمایت از تولید آثار ارزنده فرهنگی و هنری در جهت اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، توانمندسازی فردی و جمعی و اهتمام به پرورش استعدادها در راستای فرهنگ ایثارگری و شهادت، تحقیق، شناسایی و ترویج مستمر عوامل تقویت کننده فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت، حفظ و ترویج آثار ، ارزش ها، حماسه ها و تجارب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اهدافی است که همایش به دنبال تحقق آن است.
وی بیان داشت: علاقه مندان و پژوهشگران می توانند آثار خود را در قالب مقاله، هنرهای تجسمی، عکس و طراحی عناصر معماری به دبیرخانه همایش ارائه کنند.
فرامرزی اضافه کرد: جوایزی که به برندگان و آثار برگزیده اعطا می شود عبارت از 12 میلیون ریال کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به نفر اول، 10 میلیون ریال کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به نفر دوم و هشت میلیون ریال کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به نفر سوم می باشد.
 
کد مطلب: 158483
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...