جشنواره ای برای تجلیل از اسوه های صبر و مقاومت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۲
تبریز-ایرنا- کلان شهر تبریز امروز چهارشنبه شاهد برگزاری جشنواره ای برای تجلیل از اسوه های صبر و مقاومت بود؛ اسوه هایی که با تقدیم فرزندان یا همسران خود در جنگ با دشمنان انقلاب و اسلام ایستادگی در مسیر دفاع از آرمان ها را به شکل عملی اثبات کرده اند.
جشنواره ای برای تجلیل از اسوه های صبر و مقاومت
 
برگزاری سومین جشنواره یکروزه 'اسوه های صبر و مقاومت' در تبریز با صحنه های عبرت آموز و تکان دهنده ای همراه بود؛ آنجا که مادر شهید حامد جوانی، شهید مدافع حرم با گفتن اینکه 'اگر 10 فرزند دیگر نیز مانند حامد داشتم، همه را تقدیم اسلام و انقلاب می کردم'، اشک همه را در آورد. 
در این جشنواره به صورت نمادین از شش مادر و همسر شهید مدافعان حرم، جنگ تحمیلی و پژاک تجلیل شد و مادران شهیدان روشنی ملت و تقی قویدل با تقدیم النگو و گوشواره های خود به مدافعان حرم برای حمایت از مقاومت، نمایش شورانگیزی اجرا کردند که دل های حاضران را لرزاند و نشان داد که محور مقاومت در گستره وسیعی از نقشه جهان بر چه مبنایی سرزنده و پویاست و با این روحیه، پویاتر خواهد شد. 
کارشناس فرهنگی و استاد حوزه و دانشگاه تبریز در این جشنواره گفت: فرهنگ مادران شهید به عراق و سوریه هم رسیده است.
حجت الاسلام مجتبی نظری اظهار کرد: شهدای مدافع حرم تربیت شده مادران فداکار ایران و مادران شهدا هستند. 
وی افزود: مادران با تربیت فرزندان با ایمان و تقدیم آنان به انقلاب و حفظ اسلام معجزه کردند و در حال حاضر نیز با وجود تقدیم شهید همچنان در تربیت مدافعان حرم همت دارند . 
حجت الاسلام نظری اظهار کرد: حضرت زهرا(س) الگوی ایثار و کمک به مستضعفان است و ما نیز باید به آنها تمسک کنیم . 
وی تاکید کرد: با تمسک به ائمه باید خطر داعش را در جهان اسلام برطرف کنیم تا اسلام زنده بماند.

** مادر شهید مدافع حرم: اگر 10 فرزند هم داشتم، تقدیم انقلاب و اسلام می کردم 
مادر شهید حامد جوانی نیز در این جشنواره گفت: برای دفاع از اسلام و آرمان ها باید احساسات خود را کنار بگذاریم و با تقوی الهی همچون فاطمه زهرا(س) از دلبستگی های دنیا دست برداریم . 
خانم پادوان افزود : باید با تقدیم شهید به جبهه مقاومت از اسلام پشتیبانی کنیم؛ آبیاری ریشه اسلام با تقدیم شهید امکان پذیر است تا از گزند دشمنان در امان بماند.
وی تاکید کرد : اگر 10 فرزند هم مانند حامد داشتم، تقدیم اسلام و انقلاب می کردم تا ارزش های اسلامی مصون بمانند . 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی نیز در این جشنواره با بیان اینکه اگر گذشت و فداکاری مادران شهدا نبود، درخت اسلام از شر دشمنان در امان نمی ماند، گفت : برخی کشورها رنگ امنیت را در کشورشان نمی بینند و ما باید شکرگذار این امنیت در کشورمان باشیم . 
قاسم صمدیان تاکید کرد : شهدا کشتی انقلاب را به ساحل امنیت رساندند و با خون خود امنیت کشور را بیمه کردند . 
وی افزود : نسل حاضر هم افق های بلند حضرت امام (ره) و شهدا را دنبال می کنند که بر این اساس آینده روشنی را برای کشور ترسیم می کنند. 

** نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بی بدیل است 
مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی هم در این آئین معنوی-فرهنگی گفت: نقش زن در تاریخ حرکت های اسلامی همواره ویژه بوده است . 
سردار عزت الله جعفری اظهار کرد : زنان صدر اسلام حضرت خدیجه (س) و حضرت فاطمه زهرا(س) همواره نقش بی بدیلی در نشر اسلام داشتند . 
وی افزود: هر مردی که تبدیل به مجاهد شده است زنی حامی و پشتوانه معنوی او بوده است و نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بی نظیر است . 
سردار جعفری گفت : دشمن تلاش می کند در چهار جبهه اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و سیاسی به کشور نفوذ پیدا کند . 
وی بیان داشت : در نفوذ اقتصادی که مسئولان باید مراقب باشند؛ در نفوذ امنیتی هم که مانع ایجاد شده است اما در نفوذ سیاسی تلاش می کنند تا مسئولان را بترسانند. 
وی همچنین تاکید کرد : در نفوذ فرهنگی نیز به حجاب و فرهنگ مردم تهاجم کرده اند و تلاش می کنند آرام آرام تاثیرگذاری دلخواه خود را انجام دهند . 
وی با اشاره به اینکه خانواده های شهدا، افسران معنوی و قدرتمند ولایت هستند، خاطر نشان کرد : مادران، خواهران،همسران و فرزندان شهدا چراغ راه جامعه هستند . 
وی اظهار کرد: دفاع از انقلاب همواره از وظایف همگانی است . 
معاون امور بانوان اداره کل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی نیز گفت : مادران شهدا با شجاعت و ایثار خود به دنیا درس شجاعت و مردانگی دادند. 
نسرین پیرسمساری اظهار کرد: جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در سه بخش فرهنگی و هنری، علمی و پژوهشی و جانبی برگزار شد. 
گزارش از: پیمان پاکزاد
3093/518
 
 
 
 
انتهای پیام /*
کد مطلب: 159298