شهدای مدرسه ی زینبیه جزو بارزترین نمود حضور حماسی زنان در دفاع مقدس بودند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۹
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای انقلاب اسلامی در همایش اسوه های صبر و مقاومت گفت: دختران مدرسه ی زینبیه ازجمله مردمانی بودند که همواره با اقدامات و فعالیت های متعدد خود ولو با تهیه ی مربا برای رزمندگان، از جبهه پشتیبانی می کردند.
 
به گزارش آناج، سردار عزت الله جعفری در همایش اسوه های صبر و مقاومت، با اشاره به نقش بی بدیل زنان در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی بخصوص هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: وقتی زنان کشور ما اسلحه به دست گرفته  وارد میدان شدند، روحیه ی مردان چند برابر افزایش یافت، چرا که آنها وقتی حضور زن را در جنگ می دیدند به مرام مردانه ی خود تکلیف می کردند که هر چه بیشتر فداکاری به خرج بدهند چون حساسیت اوضاع را بیش از پیش احساس می کردند و با خود می گفتند وقتی کار به جایی رسیده که زنان به میدان آمده اند پس ما باید هرچه بیشتر از غیرت خود مایه بگذاریم.
وی افزود: یکی از نمونه های حماسی حضور زنان در زمان جنگ، ماجرای شهدای زینبیه میانه است؛ آنها شنیدند که دشمن می خواهد دبیرستان پسرانه ی امام خمینی را بمباران کند چرا که رزمندگان زیادی از آنجا به جبهه اعزام می شدند؛ لذا مدرسه ی دختران و پسران را با هم عوض کنند تا آنها شهید شوند اما پسران زنده بمانند و بتوانند در جبهه و جنگ حاضر شوند.
مدیرکل اداره حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در اثر همین احساس تکلیف و از جان گذشتگی بود که حادثه جور دیگری رقم خورد و با بمباران مدرسه ی  زینبه به شهادت رسیدند.
وی تاکید کرد: دختران زینبیه به خون غلتیدند اما از چادر خود دست برنداشتند چون به وضوح دریافته بودند که دشمن به چادر آنها حمله کرده است و امروز نیز زنان ما باید بدانند که همچنان مورد تهدید هستند.
جعفری بیان داشت: در اثر نفوذ فرهنگی که خطرناکترین نوع نفوذ است، آسیب های زیادی به جامعه ی ما وارد شده و اگر خدایی نکرده سوراخ فرهنگی در جامعه ایجاد شود، قابل جبران نخواهد بود.
قاسم صمدیان نیز در این همایش گفت: امروز علاوه بر سوریه، عراق و یمن مرکز حکومت کشورهای قدرتمند اروپایی نیز مورد تهدید گروه های تکفیری قرار گرفته بجز ایران که از امنیت پایدار و بسیار بالا برخوردار است.
وی افزود: این امنیت به وجود نیامده مگر در سایه ی ایثار و دفاع شهیدان و دفاع با استقامت و راهنمایی های مادران و همسران شهدا میسر گشت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تاکید کرد: فراموش نکنیم که اگر امروز همایش برگزار می کنیم، خیلی راحت صحبت می کنیم و به دنبال آرمان های انقلاب و اسلام عزیز هستیم، همه در سایه ی فداکاری شهیدان است.
کد مطلب: 159300