داخلی صفحه البرز خبر
 
شهردار تهران :
انقلاب اسلامی قدرت فرهنگ شهادت را به قدرت سیاسی تبدیل کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹
دکتر قالیباف با بیان اینکه عظمت و امنیت ایران اسلامی، جبهه نبرد را به مرز دشمنان رسانده است، گفت: در حقیقت انقلاب اسلامی ضمن گسترش قدرت فرهنگ عظیم شهادت در جهان، آن را به قدرت سیاسی تیدبل کرد.
انقلاب اسلامی قدرت فرهنگ شهادت را به قدرت سیاسی تبدیل کرد
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز و به گزارش کرج رسا، دکتر محمدباقر قالیباف شامگاه پنج شنبه در یادواره شهدای منطقه شاهین ویلای کرج و شهدای مدافع حرم که در مسجد حضرت امام حسن محتبی (ع) این منطقه برگزار شد، به شرایط دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی همه کره خاکی در تسلط دو ابرقدرت شوروی و آمریکا بودند و ملت ها امور خود درسطوح مختلف تحت سلطه این قدرت های جهانی انجام می دادند.
وی ادامه داد: امکان امکان نداشت حرکت اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی صورت گیرد که خارج از اراده قدرت ها جهانی باشد.
قالیباف گفت: درآن شرایط، انقلاب اسلامی با مجاهدت و ایثار مردم و رهبری خمینی کبیر(ره ) اتفاق افتاد و شعار نه شرقی نه غربی محقق شد و جمهوری اسلامی با نفی سلطه ابر قدرت ها خلاف مسیر دنیا شکل گرفت.
شهردار تهران اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس دو ابر قدرت با هم در تقابل بودند ولی در برخورد با ایران با هم توافق داشتند و با در اختیار قرار دادن تجهیزات جنگی و سایر ملزومات از صدام حمایت می کردند اما فرهنگ جهاد و شهادت که برخاسته از فرهنگ اهل بیت (ع ) و عاشورا بود موجب پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شد و امروز آثاراین فرهنگ تنها دردیگر کشورها نیز دیده می شود.
وی ادامه داد: در دهه ۶۰ همه کشورهای عربی در کنار هم جمع شدند تا مقابل اسرائیل بایستند ولی شکست خوردند و صحرای سینا را نیز از دست دادند به این دلیل که فرهنگ ایثار و شهادت در آنها وجود نداشت.
قالیباف گفت: در جنگ ۳۳ روزه فرهنگ شهادت موجب شد یک جنبش مردمی در مقابل اسرائیل پیروز شود.
شهردار تهران افزود:امروز این فرهنگ تنها متعلق به شیعه نیست بلکه هر انسانی فارغ از دین اگر از این موضوع تبعیت کند خداوند وعده یاری داده است.
وی ادامه داد: در پایان دفاع مقدس که قطعنامه را پذیرفتیم، خیلی ها گفتند چرا صدام را ساقط نکردید و به کربلا نرسیدید ولی ما با صبر و استقامت شاهد تحقق وعده الهی بودیم و صدام بسیار ذلیلانه به دست دوستان خودش نابود شد.
وی گفت : ما باید بدانیم که تدبیر خداوند به گونه ای است که دشمن را به دست خودش نابود شود.
شهردار تهران بیان داشت: فرهنگ جهاد و شهادت تنها برای میدان سیاسی نیست بلکه این فرهنگ می تواند در همه ابعاد زندگی مردم اثر گذار باشد چرا که تنها قدرت سیاسی مشکلات اقتصادی و معیشتی ما را حل نمی کند.
وی با اشاره به ضرورت حضور مردم در تمام صحنه ها ، اظهار داشت: مسئولان به تنهایی قادربه حل مشکلات نیستند همانطور که انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سخت ترین شرایط و مشکلات به دست مردم به پیروزی ختم شدند.
به گزارش ایرنا، قالیباف گفت: در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، مردم به وظیفه خود کردند و به گفته امام(ره ) که مردم ما از مردم صدر اسلام بهترند، انقلاب و دفاع مقدس با تکیه به فرهنگ جهاد و شهادت به پیروزی رساندند.
وی گفت: در حوزه اقتصادی باید مردم را به صحنه آورد تا مشکلات و کاستی برطرف شود.
این مسئول بیان داشت: برای حضور مردم در حل مشکلات اقتصادی بستر حضور انها را فراهم کنیم اکنون می گویند اقتصاد مخصوص عده ای خاص است ولی اینطور نیست و باید ایمان داشته باشیم که اقتصاد متعلق به همه مردم است.
در این آیین که خانواده های معظم شهدا حضور داشتند یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم
گرامی داشته شد.
 
کد خبر 95/51                  
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 161729