مدافعان حرم الگوي نسل چهارم انقلاب هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
تبريز-ايرنا- مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز با حضور در دبیرخانه همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا در محل بنیاد شهید وامور ایثارگران گفت: مدافعان حرم آبرو و الگوي نسل سوم و چهارم انقلاب هستند .
 
حسين آذرنيا روز دوشنبه در نشست با اعضاي دبيرخانه همايش ملي فرهنگ و سبك زندگي شهدا، اظهار كرد : دشمن با برنامه هاي خود براي ممانعت از تربيت نيروهاي ايثارگر و شهادت طلب در بين نسل سوم و چهارم انقلاب تلاش هاي زيادي كرد اما حضور و شهادت فرزنداني از همين نسل در جبهه مقاومت مايه آبرو و الگويي بي بديل براي هم سن و سالان آنها شده است.
وي افزود: شهداي مدافع حرم به عينه پاسخ دندان شكني به ياوه گويي هاي دشمن دادند و ثابت كردند فرهنگ و سبك زندگي شهدا در بين جوانان ما بيشتر از ساير اقشار جامعه جاري است.
وي بيان داشت: اگر بتوانيم ارتباط عاشقانه اي با شهدا برقرار كنيم به طور يقين ارتباط ما با آنان مي تواند راهگشا باشد و امروز اگر از گزند برخي كارها در امان مانده ايم به بركت خون شهداست. 
آذرنيا بيان داشت: مدافعان حرم الگوهاي ما هستند و هر كس ادعا مي كند الگويي ندارد بايد بداند كه او هم در نهانخانه فكر خود متاثر از افكار و كارهاي افراديست كه زماني پز روشنفكري داده اند.
دبير اجرايي همايش ملي فرهنگ و سبك زندگي شهدا نيز در اين ديدار با ارايه گزارشي از روند كارهاي همايش گفت: كليد برگزاري همايش ملي فرهنگ و سبك زندگي شهدا 22 اسفند ماه 94 زده شد و تنديس و نشان اين همايش نيز 25 اسفند در حضور استاندار آذربايجان شرقي رونمايي و با نامگذاري سال جاري از سوي رهبر معظم انقلاب به سال ' اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل' درصدد نقش آفريني اين همايش براي تحقق منويات معظم له بر آمديم.
قدير فرامرزي ابراز داشت: خوشبختانه با موافقت بنياد شهيد كشور كه پس از بررسي اهداف و محورهاي اين همايش ملي توسط كارشناسان انجام شد، بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي به عنوان دبيرخانه دايمي اين همايش در سطح كشور انتخاب شد.
وي افزود: شهدا مصداق بارز عمل به فرمايش رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار سال هستند و شهداي حال حاضر مدافع حرم نيز در زندگي شخصي خود به اين سبك زندگي جامه عمل پوشانده اند.
معاون فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان ادامه داد: پس از مقوله ترويج فرهنگ و سبك زندگي شهدا آن چه مورد توجه ماست و در صدد توليد محتوا در آن حوزه هستيم حوزه كودك و نوجوان است تا با درك ظرايف و پيچيدگي هاي روحي و رواني اين قشر از جامعه نسبت به توليد آثار فرهنگي مرتبط با گروه سني آنان اقدام كنيم و در اين زمينه علاقمند به استفاده از توان سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز هستيم.
رئيس كميته اجرايي همايش ملي فرهنگ و سبك زندگي شهدا نيز گفت: از زماني كه فكر برگزاري اين همايش به ذهنمان خطور كرده است نفس و همراهي روح شهيدان را در كنار خود حس كرده ايم و در سايه هدايت آنان كارها پيش مي رود.
وي افزود: خوشحاليم براي اولين بار در شهر اولين ها تبريز، همايشي با عنوان فرهنگ و سبك زندگي شهدا را در دست اجرا داريم و بزرگاني كه در جريان برگزاري اين رويداد فرهنگي قرار گرفته اند آن را مورد تمجيد و تقدير قرار داده اند چرا كه آغازي براي بازشناسي راه و روش زندگي شهداست.
3093/518
 
انتهای پیام /*
کد مطلب: 163063