معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز:
آثار هنری همایش ملی فرهنگ شهدا در سطح شهر تبریز اجرا می شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۹
تبریز-ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار کلانشهر تبریز از اجرای آثار هنری ارسال شده به همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا در سطح این شهر خبر داد.
 
حجت الاسلام احمد حمیدی روز چهارشنبه در دیدار با اعضای دبیرخانه این همایش، گفت: ترویج المان های شهدا با نگاهی تخصصی و هدفمند برای تبریز 2018 می تواند فضای ایثار و شهادت و مقاومت ملت ایران را به گردشگران خارجی انتقال دهد و به طور قطع آثار برگزیده شده در این همایش می تواند منبعی برای این کار باشد.
وی اظهار داشت: شهرداری تبریز علاقه مند به همکاری با دبیرخانه این همایش در زمینه انتشار آثار، کلیپ ها و نمایش فیلم ها و انیمیشن های ارسال شده است.
حجت الاسلام حمیدی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت ترویج فرهنگ زندگی اسلامی و ایرانی در سطح جامعه گفت: بی شک بهترین مصداق برای ترویج این فرهنگ مراجعه به سبک زندگی شهداست و بنیاد شهید استان با اقدامی هوشمندانه در این زمینه توانسته است بسترساز نشر آن باشد.
وی ادامه داد: آن چه باعث موفقیت ملت ایران در طول دوران سخت و پر تنش دفاع مقدس شد همین روحیه بود و این که با دستان خالی نباید میدان تکلیف و وظیفه را رها کرد، اما متاسفانه امروز جامعه ما به سمت بی هویتی سوق داده می شود که نه ریشه ایرانی و نه ریشه اسلامی دارد و این سبک زندگی اشتباه گریبان جامعه را گرفته است.
عضو شورای راهبری همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا با تاکید بر اینکه همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدامی تواند نقطه عطفی در بازگشت به راه شهدا باشد، ابراز داشت: تمام تلاش ها باید بعد از برگزاری این همایش بر این باشد تا نتایج حاصله به سمت متن جامعه سوق داده شود.
حجت الاسلام حمیدی ادامه داد: انتظار می رود در سال های آینده شاهد ادامه کار این دبیرخانه باشیم.
رئیس کمیته علمی همایش نیز در این نشست گفت: نقشه راه و نظریات زندگی سالم در وجود همین شهیدان نهفته است.
تورج هاشمی اظهار داشت : امروز تمام نظریات دانشگاه های غربی به بن بست رسیده و اگر ما به دنبال الگویی برای جامعه خود هستیم باید از نظریه پردازان بومی و افراد و تفکر بومی استفاده کنیم که نمود و تبلور آن در شهدای اسلام است.
3093/518
 
انتهای پیام /*
کد مطلب: 163282