تصویب 4 برنامه عملیاتی کمیته توسعه فرهنگی ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۶
در چهارمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد شهید و امور ایثارگران 4 برنامه عملیاتی کمیته توسعه فرهنگی این ستاد به تصویب رسید.
تصویب 4 برنامه عملیاتی کمیته توسعه فرهنگی ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد
 
به گزارش «ایثار»، چهارمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه 9 خردادماه به ریاست سردار محسن انصاری قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و با حضور سیدمنصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت بنیاد، حجت‌الاسلام سید حسن مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد، مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد، عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد، علیرضا کریمیان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد و افشین سفاهن سرپرست اداره کل بررسی‌های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست ضمن تسلیت پیش رو بودن سالروز وفات امام خمینی (ره)، اساس کار اقتصاد مقاومتی را فعالیت‌های تبیینی و توسعه فرهنگی دانست و گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی درگرو توسعه فرهنگی است.
سردار انصاری مهم‌ترین کار بنیاد شهید و امور ایثارگران را توسعه فرهنگ جهادی دانست و گفت: از کمیته توسعه فرهنگی ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد شهید و امور ایثارگران انتظار داریم تا خروجی مناسبی داشته باشد که باعث توسعه و افزایش توان نرم نظام شود.
وی بر لزوم تنظیم پیوست فرهنگ جهادی برای هریک از برنامه‌های کمیته‌های مختلف ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد تأکید کرد و گفت: این پیوست فرهنگی باید توسط کمیته توسعه فرهنگی بنیاد تنظیم شود. این پیوست باید دانش‌بنیان باشد و دید بلندمدت داشته باشد.
قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در بحث گفتمان سازی و توسعه فرهنگ جهادی باید محیط‌های علمی، آموزشی و رسانه‌ای مدنظر باشد، زیرا این محیط‌ها در توسعه گفتمان نقش دارند.
در این جلسه 4 برنامه عملیاتی کمیته توسعه فرهنگی ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد شهید و امور ایثارگران با عناوین «ارتقاء شاخص‌های فرهنگ جهادی»، «گفتمان سازی فرهنگ جهاد و ایثار با رویکرد اقتصاد مقاومتی»، «توسعه فضای مجازی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت» و «ارتقاء میزان مشارکت و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای» به تصویب رسیدند.
با تصویب این 4 مصوبه و تصویب 10 برنامه عملیاتی کمیته توانمندسازی و 8 برنامه عملیاتی کمیته بهره‌وری در جلسات قبلی ستاد، تاکنون 22 عنوان برنامه در سطح بنیاد شهید و امور ایثارگران به تصویب رسیده است که به مرور برنامه‌های آن تهیه و مصوب خواهند شد.
همچنین درباره سیاست‌ها و خط و مشی واحدهای اقتصادی و تولیدی نیز به‌صورت مجزا در کمیسیون اقتصادی بحث و تصمیم‌گیری خواهد شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 165908
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...