ابلاغ تشکیل ستاد اجرایی شاهد حوزوی در تمام استان‌ها
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد از ابلاغ رسمی تشکیل ستاد اجرایی شاهد حوزوی در تمام استان‌ها خبر داد.
ابلاغ تشکیل ستاد اجرایی شاهد حوزوی در تمام استان‌ها
 
به گزارش «ایثار»، جلسه ستاد شاهد حوزوی در معاونت امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علمیه قم با موضوع بررسی برنامه‌های سال تحصیلی 96-95 طلاب شاهد و ایثارگر و با حضور حجت‌الاسلام‌ مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ملک‌دار معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان و محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئول ستاد شاهد حوزوی و سایر اعضاء برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌ مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی با تشکر از همدلی و همراهی حوزه علمیه و بنیاد در رسیدگی به امور آموزشی فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در حوزه‌های علمیه سراسر کشور بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند به‌منظور جذب دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر نخبه به تحصیل در حوزه‌های علمیه تأکید کرد.
وی ادامه داد: معاونت فرهنگی بنیاد حمایت از طلاب شاهد و ایثارگر را در برنامه‌های سال 95 گنجانده است و مطابق آیین‌نامه ماده 67 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که به تصویب هیئت محترم دولت رسیده و جهت اجرا ابلاغ‌ شده است از سال تحصیلی گذشته طلاب شاهد و ایثارگر مشمول دریافت کمک‌هزینه تحصیلی شده‌اند.
رییس ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد در ادامه در خصوص اهمیت سازمان‌دهی طلاب شاهد و ایثارگر در قالب معتمدین معین نکاتی را بیان کرد و مقرر شد به‌ منظور هم‌افزایی مثبت و ارتقاء سطح علمی طلاب شاهد و ایثارگر این فعالیت در حوزه‌های علمیه با جدیت پیگیری شود.
حجت‌الاسلام‌ مؤذنی یکی از مصوبات مهم این جلسه را ابلاغ رسمی تشکیل ستاد اجرایی شاهد حوزوی در تمام استان‌ها دانست و گفت: با تشکیل این ستاد در هر استان ساماندهی طلاب شاهد و ایثارگر با یک فرآیند مطلوبی انجام خواهد شد و همچنین زمینه جذب دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر علاقه‌مند به علوم دینی فراهم می‌شود.
وی یکی دیگر از مصوبات این جلسه را هدایت تحصیلی و مشاوره طلاب شاهد و ایثارگر عنوان کرد و گفت: برخورداری طلاب شاهد و ایثارگر از نظام مشاوره و هدایت تحصیلی کارآمد می‌تواند آن‌ها را به‌سوی کمال رهنمون سازد و درعین‌حال با شناخت نیازهای کشور به نیروی انسانی کارآمد، خلاق و پیش‌برنده همراه با نوآوری علمی در مسیر پیشرفت کشور فعالیت کنند.
رییس ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد در پایان از تصویب برگزاری همایش ملی تجلیل از اساتید شاهد و ایثارگر حوزوی در آذرماه جاری خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با برگزاری این‌گونه همایش‌ها، گامی هرچند کوچک در معرفی اساتید و فضلای شاهد و ایثارگر برداشته شود، آنانی که بدون هیچ چشم‌داشتی در دوران جنگ تحمیلی با رشادت‌ها و ایثارگری‌های خود به همراه سایر اقشار این ملت استقلال و آبادانی را به ارمغان آوردند در شرایط فعلی نیز با تدریس علوم حوزوی به فرزندان این مرز و بوم طلایه دار جهاد علمی در کشور هستند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 171444
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...