داخلی صفحه اصفهان خبر
 
رئیس حوزه علمیه اصفهان:
شهدای روحانی با خون مطهر خود پایه های دین را مستحکم کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹
رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: شهیدان روحانیت و حوزه‌های علمیه، پایه‌های دین و دین‌مداری را با خون‌های مطهر خود تثبیت و مستحکم ساختند.
شهدای روحانی با خون مطهر خود پایه های دین را مستحکم کردند
 
به گزارش ایثار اصفهان به نقل از مهر، در پیام آیت‌الله حسین مظاهری، رئیس حوزه علمیه اصفهان، به اجلاسیه 590 شهید روحانی و ایثارگر استان اصفهان آمده است: سلام و درود خداوند بر ارواح تابناک همه شهیدان راه حق و فضیلت و عبادت، خصوصاً شهیدان روحانیت و حوزه‌های علمیه که پایه‌های دین و دین‌مداری را با خون‌های مطهر خود تثبیت و مستحکم ساختند.
آنان با جهاد و مجاهدت در دفاع از ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های تعالی بخش قرآن و عترت، پیشقدم شدند و آنچه را در تبیین مکتب نورانی جعفری علیه السلام را عالمانه خود آموخته و ترویج داده بودند، با دماء خویش به امضا رسانیدند و با اقتدا به امام صادق و سایر ائمه هدی علیهم السلام، با فداکاری و ایثارگری خود اعتلای کلمه طیبه توحید و اسلام، شرافت و عزت مسلمانان را تضمین کرده و حیات حوزه‌های علمیه را استمرار بخشیدند.
در ادامه این پیام آمده است: انقلاب شکوهمند اسلامی و نهضت دینی امام راحل عظیم الشأن نیز یکی از میدان‌های آزمایش روحانیت بود و شهیدان با فضل و فضیلت حوزه‌ها در این عرصه خطیر نقش برجسته خود در پاسداری از حریم مقدس اسلام را به روشنی ایفا کردند.
اکنون یادآوری و التزام به اهداف والا و ارزشمندی که خون مطهر همه شهیدان و شهدای روحانیت برای تأمین و تعمیق آن اهداف حیات بخش ریخته شده است، وظیفه همه ماست.
رئیس حوزه علمیه اصفهان در ادامه پیام خود تأکید کرد: این اهداف همان رسالت‌های خطیری است که پیامبران خداوند و راهنمایان بشریت نیز آن را با تمام وجود دنبال کرده‌اند: تهذیب و تزکیه نفوس، تعلیم و تعلم دین و معارف انسان‌ساز دینی، هدایت به سوی کمال و صراط مستقیم، حکومت و عدالت اجتماعی، مهمترین برنامه‌هایی است که بنابر آیات شریفه قرآن، رسولان الهی به دنبال آن بوده‌اند و پس از آنان همه حق جویان و فضیلت خواهان و عدالت طلبان خصوصاً شهیدان راه حق و فضیلت و عدالت برای آن به مجاهده پرداخته‌‍اند و تاوان تحکیم و توسعه این اهداف ارزشمند و آرمان‌های متعالی تعالی بخش را در میدان‌های مبارزه با ستمگران و مستکبران پرداخته‌اند.
در ادامه آمده است: امروز نیز بی‌تردید، ادامه راه نورانی شهیدان عزیز در گرو توجه و التزام به همین آرمان‌های بلند است و سعادت ما نیز با همین اهداف بزرگ پیوند خورده است. از خداوند تعالی توفیق بر مجاهدت برای این آرمان‌ها را مسئلت کرده و از او می‌طلبیم که ما را نیز در زمره مجاهدان و شهیدان این راه قرار دهد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 172972