داخلی صفحه مرکزی خبر
 
بنیاد اراک:
گذری بر زندگی رحیم آنجفی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳
شهید رحیم آنجفی
 
شهید رحیم آنجفی    نام پدر: حسین        تاریخ تولد 2/2/1332   محل تولد: اراک روستای مرزیجران
عضویت:  پاسدار رسمی        تحصیلات: لیسانس ادبیات عرب                تخصص: مربی تاکتیک و فرماندهی
مسئولیت: فرماندهی تیپ یکم                       یگان خدمتی: لشکر 17 علی بن ابیطالب علیه السلام
(تاریخ شهادت: 5/8/1362 (عملیات والفجر4       محل شهادت: پنجوین عراق     محل دفن: گلزار شهدای اراک
این شهید بزرگوار عضو شورای فرماندهی و همچنین فرمانده عملیات سپاه اراک و دبیر ادبیات عرب، دبیرستانهای اراک بوده اند.
زندگینامه:
سردار رشید اسلام، رحیم آنجفی در سال 1332 در روستای مرزیجران از توابع شهرستان اراک دیدگان خدا جوی خود را به جهان گشود.
مادرگرامی شهید رحیم آنجفی که به حق شیرزنی روشن ضمیر است می گوید:
وقتی رحیم چهار ساله بود، مریض شد. هر چه او را به دکتر بردیم بهتر نشد، بعد از قطع امید از دکترها، من متوسل شدم به ساحت مقدس حضرت عباس علیه السلام و در توسل به باب الحوائج شفای رحیم را از ایشان خواستم. شبی در خواب دیدم که از خانه بیرون رفته ام، یک دسته سینه زنی در حرکت اند و دو تا اسب هم همراه آنهاست. سریکی از اسبها حنایی رنگ بود. رفتم جلو و دستم را کشیدم بر سر اسب، بعد روی صورت رحیم کشیدم، رحیم شفا یافته و خوب شد
به هر حال پس از پایان تحصیلات متوسطه به خدمت سربازی رفت و پس از اتمام دوره خدمت زیر پرچم، شغل با شرافت معلمی را انتخاب نمود و از آنجایی که به مردم مستضعف عشق می ورزید، در روستاهای بسیار محروم حومه اراک به تدریس مشغول گردید.
در همین ایام بود که با تلاش در خور تحسین، در کنکور قبول شده و در دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل گردید. سه روز از ایام هفته را دانشگاه می رفت و سه روز دیگر را تدریس می کرد.
در این دوران رحیم در کنار تدریس و تحصیل از توجه و دست گیری خانواده های مستضعف نیز غافل نبود .
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، و تشکیل کمیته های انقلاب اسلامی، شهید عزیز رحیم آنجفی به منظور خدمت بیشتر به انقلاب اسلامی به کمیته ملحق شد.
چندی بعد با تشکیل نهاد مقدس سپاه پاسداران و حسب نیاز شدیدی که پیرو غائله های ضد انقلاب در استان های مختلف کشور احساس می شد از طرف سپاه پاسداران اراک از رحیم عزیز دعوت به همکاری شد و ایشان مأمور به خدمت در سپاه گردید. و از همان زمان عضو برجسته شورای فرماندهی سپاه اراک شد.
جراحتی هایی در عملیاتهای والفجر2 و محرم بر بدن این شهید والامقام، از این حماسه ها نشست، او در عملیات طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس و ... شرکت کرد و حماسه ها آفرید. سرانجام رحیم آنجفی در حالی که فرماندهی تیپ یکم در لشگر 17 علی بن ابیطالب علیه السلام را بر عهده داشت در تاریخ 5/8/1362 در سن 30 سالگی در عملیات والفجر 4 به وصال حق رسید و قامت رشیدش بر زمین پنجوین غرق در خون شد و در راه انتقال به بیمارستان به ملکوت اعلی پرواز کرد.
سخن گفتن از عمو رحیم و رحیم ها مثل این است که بخواهیم با قاشق میزان آب دریا را  اندازه گیری و پیمانه کنیم.
ختم کلام اینکه، برای شناختن رحیم و رحیم ها باید؛ ایمان، اخلاص، جوانمردی، جدیت، ایثار، تواضع، دلسوزی و ... را یکجا جمع کنیم و کالبدی برایش فرض کنیم، آنگاه شاید چهره دلربای رحیم نمایان شود.
وصیت نامه:
بسم الله الرحمن الرحیم
. قدر نعمت انقلاب اسلامی را که تاکنون با خون پاکان به اینجا رسیده است بدانید و به یاد خدا باشید و شکر گذاری کنید کفران نعمت مکنید و از اختلاف بپرهیزید چون تاکنون با وحدت کلمه بوده است که ما پیروز شده ایم از اختلاف دوری کنید. همین وحدت کلمه ای که امام بارها تکرار کرده است. فراموش نکنید که دشمنان اسلام دنبال این هستند که ما بین شماها اختلاف بیندازند تا بعداً بر شماها فائق آیند. در مشکلات و سختی ها بیاد خدا باشید و به صبر و صلات خدا توسل جویید که خداوند تبارک و تعالی با صابران است.
نمی گویم اسلام را در نیابید بلکه دریابید که اسلام باز هم در دنیا غریب است زیادتر از این می گویم خودمان وخودتان را دریابید مرگ حق است و به سراغ همه می آید پس چه بهتر که مرگ با عزت و شرف و برای خدا باشد.. دست از ولایت فقیه بر ندارید تا اسلام عزیزمان آسیب نبیند همین طور که تا کنون امام عزیزمان را یاری کرده اید یاری کنید و دست از امام و روحانیت بر ندارید تا سالم بمانید و اسلام بماند، فقط امام و روحانیت خط امام است که شما را هدایت می کند به سوی خدا. بیشتر قرآن بخوانید و عمل به قرآن بکنید
ای زن! به تو از فاطمه اینگونه خطا بست ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است
مادرم گریه مکن غصه مخور دیدار ما به روز قیامت. منتظر می مانم اگر خدا خواست در آنجا با هم ملاقات می کنیم و تو ای پدر ناراحت نباش خدا به همه ی شما صبر بدهد. دعایم کنید و بگویید حزب فقط حزب الله رهبر فقط روح الله. مرگ بر آمریکا، مرگ بر شوروی، مرگ بر جهانخواران. تنها ره سعادت ایمان، جهاد و شهادت خانواده شهدا را فراموش نکنید به آنها سرکشی کنید.
انتهاي پيام /
کد مطلب: 174283