داخلی صفحه مازندران خبر
 
برگزاري نخستين يادواره 30 شهيد غواص مازندران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
نخستين سالگرد تشییع پیکر 30 شهید غواص خط شکن مازندران که روز بیستم مرداد سال قبل در مناطق مختلف استان به خاک سپرده شدند، سه شنبه شب در حسینیه عاشقان کربلا ساری برگزار شد.
برگزاري نخستين يادواره 30 شهيد غواص مازندران
 

به گزارش ايثار به نقل از خبرگزاري ايرنا ساري،سال قبل پیکرهای مطهر 175 شهید غواص عملیات کربلای چهار پیدا شده بود که 30 شهید غواص به استان مازندران منتقل شدند.
هفت تن از این شهدا مازندرانی شناسایی شده بودند که در عملیات کربلای 4 و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسیده بودند و 23شهید دیگر غواص گمنام هستند.
سردار نورالله نورالهی فرمانده سابق سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در این مراسم ،گسترش و ترویج ارزش های ایثار و شهادت را مطالبه الهی و مردمی دانست و گفت: مدیران و مسئولان همسو با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا ،نزد شهدا و خداوند مهجورند.
وی با اظهار اینکه حرکت کاروان شهادت در نظام جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد ، گفت که هنوز شش هزارو 600 شهید گمنام تفحص نشده مهمان دره ها و دشت های مناطق جنگی هستند.
این فرمانده هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: شهدا انقلاب ما را ضمانت و استحکام بخشیده اند و زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا کمتر از شهادت نیست وهمه باید در ترویج ارزش ها و ایثارگری های شهدا تلاش کنیم.
نورالهی با بیان این نکته که امروز تسلیت گفتن برای شهادت معنایی نزد مردم ندارد، خاطر نشان کرد: غواصان با یقین به شهادت رسیده بودند چرا که بی باکانانه به اروند زده بودند.
وی از شهدا به عنوان ذخایر حقیقی اسلام نام برد و گفت: پیام مقاومت و ایستادگی را باید در کربلا 4 یافت.
این فرمانده سپاه توضیح داد : برخی ها خود را به فراموشی می زنند در حالی که امانت ایثارگری ها باید به درستی به نسل جوان امروز منتقل شود.
وی به انجام 162 عملیات در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : مازندران 85 هزار رزمنده به جبهه های جنگ اعزام کرده است و وسعت ایثار گری مردم این استان گسترده تر از وسعت جغرافیایی آن است.
او افزود : امروز عرصه امتحان دیگری به وجود آمده است و جمهوری اسلامی در خارج از مرزهای جغرافیایی حضور حماسی دارد.
وی به شهادت 33 مازندرانی مدافع حرم اشاره کرد و گفت: امروز دشمنان اعتماد و اقتدار ملی را نشانه گرفته اند و پیام شهدا حفظ ارزش های اسلام ، وحدت ، پیروی از ولی فقیه و ایستادگی و مقاومت است.
مازندران 10 هزارو 400شهید تقدیم نظام مقدس جمهوري اسلامی کرده است.

انتهاي پيام/

 
کد مطلب: 174557
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...