داخلی صفحه مازندران خبر
 
برگزاري دومين جلسه شوراي عالي فرهنگ ايثار و شهادت در استانداري مازندران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
دومين جلسه شوراي عالي فرهنگ ايثار و شهادت امروز بيست و پنجم مرداد ماه ب با محوريت طرح پيشنهادي ساماندهي فعاليت هاي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت در سالن اجتماعات استانداري مازندران برگزارشد
برگزاري دومين جلسه شوراي عالي فرهنگ ايثار و شهادت در استانداري مازندران
 

به گزارش ايثارواحد مازندران،دومين جلسه شوراي عالي فرهنگ ايثار و شهادت پيش از ظهر امروز بيست و پنجم مرداد ماه با حضور استاندار ، مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان ، مديران و نمايندگان دستگاههاي عضو اين شورا با محوريت (( طرح پيشنهادي ساماندهي فعاليت هاي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت)) در سالن اجتماعات استانداري مازندران برگزارشد.

در اين جلسه ابتدا مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران گزارشي از اقدامات و فعاليت هاي انجام گرفته از شروع كار اين شورا تا بحال، ارائه نمود.

وي با اشاره به شرح وظائف اين شورا گفت:سياستگزاري در زمينه احياء، حفظ، ترويج و نهادينه كردن فرهنگ جهاد، ايثار و شهادت،ساماندهي و هماهنگي در برنامه ريزي هاي كلان دستگاهها و نهادهاي دولتي دولتي و غير دولتي،بكارگيري طرفيت هاي جامعه و كشور براي تحقق اهداف شهيدان،جانبازان و آزادگان و ساماندهي نحوه تجليل و تقدير از ايثارگران و استفاده از توان ظرفيت آنان در توسعه فرهنگ ايثار و شهادت از شرح وظائف اصلي شوراي عالي توسعه فرهنگ ايثار و شهادت به شمار مي رود.

مدير كل بنياد مازندران اظهارداشت:تعيين كارگروههاي تخصصي ،ابلاغ احكام اعضاي شورا،ارائه طرح ساماندهي فعاليت هاي يادواره هاي شهدا و تبيين شرح وظائف دستگاهها از جمله موضوعاتي بوده كه در اين جلسه مورد بررسي و تبادل نظر قرار گرفته است.

فلاح استاندار مازندران،با اشاره به اينكه فرهنگ ايثار و شهادت برگرفته از فرهنگ عاشورا است و بايد در جامعه نهادينه شود گفت:استان مازندران پيشتاز برگزاري يادواره شهدا در كشور است و بايد يادواره هاي شهدا را ارج بنهيم و در تقويت اين فرهنگ متعالي در جامعه كوشا باشيم.

استاندار مازندران افزود:همه دستگاهها و نهادها براي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه تلاش كنند.

فلاح با تاكيد بر نقش آموزش و پرورش در ترويج فرهنگ ايثار و شهادت عنوان كرد:مدارس كانون اصلي و اثر گشهادت است و در اين راستا بايد از همه ظرفيت ها استفاده مطلوب نمود.

در ادامه، نمايندگان دستگاههاي عضو؛ نقطه نظرات خود را در ارتباط با موضوع جلسه((طرح پيشنهادي ساماندهي فعاليت هاي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت در مدارس)) بيان كردند.

انتهاي پيام/

کد مطلب: 175263
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور