نشست مشترک رابطین معتمدین معین و دبیران شبکه اقشار برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰
نشست مشترک رابطین معتمدین معین و دبیران شبکه اقشار تهران بزرگ با حضور عضور شورای شهر تهران و رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد برگزار شد.
 
به گزارش «ایثار»، الهه راستگو عضو شورای شهر تهران در نشست کارشناسان معتمدین معین و دبیران شبکه اقشار که صبح امروز در سالن الغدیر برگزار شد، با اشاره به فعالیت سازمان های مردم نهاد گفت: ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد یکی از زیر مجموعه های شورای شهر تهران است و هم اکنون با 15 کارگروه تخصصی در زمینه های مختلف در حال فعالیت است که کارگروه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یکی از آنهاست.
رییس کمیته مشارکت های مردمی شهر تهران افزود: اگر چه سازمان های فعال در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی تاکنون اقدامات ارزشمندی را در تکریم و حمایت از ایثارگران به انجام رسانده اند اما هنوز وظیفه ما در قبال این قشر تمام نشده و تلاش ما بر این است که با برنامه ریزی های انجام شده فعالیت سمن های فعال در حوزه ایثارگران و دفاع مقدس به سمتی رود که بتوانند در رفع مشکلات خانواده های ایثارگر نقش پررنگتری داشته باشند.
وی با اشاره به مشکلات و چالش های امروز ایثارگران در جامعه اظهار داشت: پنج هزار و 600 آزاده و هزار و 100 جانباز حاصل جانفشانی شهروندان تهرانی در 8 سال دفاع مقدس است که با گذشت از جان و مال و خانواده خود آسایش و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند و امروز تلاش برای فعالیت سمن های بیشتر در حوزه ایثارگران و کاهش مشکلات این قشر بخش کوچکی از وظیفه ای است که بر گردن ما قرار دارد.
رییس ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد گفت: در مناطق 22 گانه تهران تعداد یک نفر معین و کارشناس حضور دارند و در 354 محله نیز نمایندگانی از سمن ها و فعالان اجتماعی در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت هستند و در منطقه 19-16 بنیاد توانستیم در یک همکاری دوجانبه و نزدیک در زمینه برگزاری کارگاه های آموزشی برای همسران و مادران شهدا و جانبازان اقدامات موثر و خوبی را انجام دهیم  که مورد استقبال خانواده ها قرار گرفت.
در ادامه این نشست جوکار مسئول جمعیت خدمتگزاران ایثار و مقاومت با تاکید بر تعامل بیشتر بنیاد شهید و این جمعیت در راستای خدمت به ایثارگران اظهار داشت: با توجه به گفت و گوهای انجام شده در آینده برنامه های بسیاری را با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران اجرا خواهد شد که یکی از آنها برگزاری اردو با هدف ایجاد نشاط و شادابی در جامعه ایثارگری است.
وی افزود: این اردوها که ویژه خانواده های شهدا و جانبازان است با همکاری جمعیت ایثار و مقاومت و معتمدین معین تهران بزرگ برگزار خواهد شد.
گفتنی است در نشست مشترک کارشناسان معتمدین معین و دبیران شبکه اقشار شکاری قائم مقام مدیر کل  بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، مدرسی مدیر اجرایی معتمدین معین، دبیران کارگروه های شبکه اقشار و رابطین معتمدین معین حضور داشتند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 175412