ارتقای مهارت دانش آموزان شاهد و ایثارگر در دستور کار بنیاد است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: ارتقای سطح مهارت دانش آموزان شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه و اعطای خدمات و تسهیلات به آنان از مهمترین برنامه‌های بنیاد در سال جاری است.
ارتقای مهارت دانش آموزان شاهد و ایثارگر در دستور کار بنیاد است
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام سید حسن مؤذنی صبح روز پنجشنبه 28 مرداد در همایش ملی دانش آموزان پسر شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه سراسر کشور، این همایش را فرصتی ارزنده برای خاندان شاهد و ایثارگر برای بهره مندی از جلسات مشاوره و توانبخشی آموزشی و فرهنگی در کنار بهره‌مندی از مضجع شریف امام رضا (ع) خواند و اظهار داشت: مادران فرزندان شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه، دلسوزانه به این فرزندان معصوم خدمت می‌کنند و هیچ‌گاه از هیچ‌چیز گلایه‌ای نداشتند، این مادران با سختی‌هایی که با آن مقابله می‌کنند بی‌شک نماد ایثار و فداکاری هستند.
وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران با حمایت همه‌جانبه دولت تدبیر و امید برنامه‌های متعددی برای فرزندان شاهد و ایثارگر در سال‌های گذشته و حال صورت داده است که بی‌شک یکی از ارزشمندترین این برنامه‌ها این همایش ملی است.
معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری آموزش و پرورش استثنایی کشور تلاش را بر این گذاشته است تا قدم‌هایی در جهت اعتلای آموزشی و فرهنگی دانش آموزان شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه بردارد.
حجت الاسلام مؤذنی ارتقای سطح فنی و مهارت دانش آموزان شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه را از مهمترین برنامه‌های بنیاد در سال جاری عنوان کرد و گفت: اعطای خدمات و تسهیلات در جهت رفع نیازهای دانش آموزان از جمله برنامه‌های دیگری است که در دستور کار این نهاد قرار دارد، همچنین ما معتقدیم که ساخت فیلم و مستند از فرزندان شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه برای بیان هر چه بهتر مشکلات این افراد باید در دستور کار هنرمندان قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: افتخار ما این است که 170 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند و فرزند یکی از جانبازان افتخارآفرین این مرز و بوم مانند پدرش که در میدان نبرد حماسه آفرید در میدان علم برای جامعه ایثارگری افتخار کسب کرد و بدون داشتن هیچ سهمیه ایثارگری در این ماراتن سخت، نفر اول رشته ریاضی فیزیک شد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز 2100 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر عضو هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور هستند که این نیز برای این نهاد ولایی مایه فخر و مباهات است بر همین اساس خدا را شاکریم که جامعه ایثارگری ایران اسلامی در صحنه‌های متعدد این کشور به ویژه عرصه‌های مدیریتی نیز حرف اول را می‌زنند.
وی در پایان افزود: امروز اگر ایران اسلامی سراسر افتخار و امنیت است به خاطر ایثارگری خانواده معظم شهدا و ایثارگران این مرز و بوم است.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 175965