اقتصاد مقاومتی، تدبیری برای رفع موانع پیشرفت در مسیر توسعه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
قائم مقام و رییس ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: اقتصاد مقاومتی را در واقع اتخاذ تدابیر و مجموعه اقداماتی باید دانست که برای رفع موانع پیشرفت و کوشش در مسیر توسعه و ارائه خدمات به کار گر فته می شود.
اقتصاد مقاومتی، تدبیری برای رفع موانع پیشرفت در مسیر توسعه
 
به گزارش «ایثار»، قاسم ملک دار با اشاره به فعالیت چشمگیر ستاد اقتصاد مقاومتی در بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستورات صادر شده نسبت به اجرا و تحقق مولفه های این موضوع مهم، اظهار داشت: با عنایت به شعار سال مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و همچنین تاکیدات نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به ویژه دکتر انصاری قائم مقام این نهاد مبنی بر ورود جدی مدیران بنیاد در راستای عملکرد با محوریت «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در بنیاد» ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تشکیل شد.
وی افزود: در همین راستا این ستاد به ریاست قائم مقام بنیاد و دبیری موسی الرضا کوشکی مشاور مدیرکل این نهاد تشکیل و تاکنون نیز جلسات متعددی برگزار کرده است.
قائم مقام بنیاد خراسان رضوی ساختار ستاد اقتصاد مقاومتی را بر 6 کمیته و محور عنوان کرد و افزود: اعضای دیگر این ستاد جدای از ریاست و دبیری این ستاد که بر عهده قائم مقام و مشاور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی است، تشکیل دهنده این ستاد هستند که عبارتند از؛ سید مجید حسینی معاون فرهنگی بنیاد خراسان رضوی «مسئول کمیته توسعه فرهنگی»، مهدی طوریان رییس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی «مسئول کمیته گفتمان سازی و اتاق فکر»، ابوالقاسم یوسف آبادی معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی« مسئول کمیته ارتقا بهره وری»، صدیقه خدیوی معاون تعاون بنیاد خراسان رضوی«مسئول کمیته توانمند سازی»، محمد جواد غلامپور معاون بهداشت و درمان این نهاد« مسئول کمیته سلامت» و محمدرضا خالقی رییس اداره بازرسی و عملکرد بنیاد خراسان رضوی به عنوان مسئول کمیته هماهنگی و نظارت ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان معرفی شده‌اند.
ملک دار خاطرنشان کرد: با عنایت به انسجام بخشی و ایجاد گفتمان واحد به لحاظ شکلی و محتوایی در حوزه اقتصاد مقاومتی در بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تعریف شفاف و واحدی از این موضوع مهم و الزامات و ویژگی های آن در ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد این استان انجام شده است.
وی افزود: اقتصاد مقاومتی در واقع اتخاذ تدابیر و مجموعه اقداماتی باید دانست که برای رفع موانع پیشرفت و کوشش در مسیر توسعه و ارائه خدمات انجام می شود، بی شک اقتصاد مقاومتی حرکت انفعالی نیست بلکه اقتصادی فعال و پویا است که در مقابل اقتصاد ریاضتی قرار دارد.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تاکید کرد: بنابراین با استناد به این تعاریف، در راستای بومی سازی شرایط اقتصاد مقاومتی که در کشور حاکم است، بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز باید در اجرای برنامه ها و فعالیت ها به نحوی برنامه ریزی کند که نه تنها انفعال از بین رود بلکه مقوله خدمات رسانی به جامعه ایثارگری فعال تر از همیشه در سال 95 متبلور شود.
وی خاطرنشان کرد: بدین مفهوم که با بهره گیری از تمامی منابع، ظرفیت‌ها و امکانات بالقوه و بالفعل در مجموعه بنیاد استان و همچنین ضمن تجدید نظر در برنامه ها و فعالیت های اساسی، نیازهای لازم و ضروری جامعه ایثارگری و با بهره گیری از ظرفیت های گسترده جامعه ایثارگری بتوانیم الگویی موفق در عرصه خدمت رسانی به این جامعه معرفی کنیم.
ملک دار افزود: موضوع مهم این است که وضعیت فعلی را به عنوان یک فرصت ارزشمند برای بازنگری در اهداف، سیاست ها، برنامه ها و رفتارهای سازمانی و فعالیت های خدمات رسانی تلقی کنیم، لذا تلاش مضاعف کلیه معاونین، مدیران و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی برای تحقق این شعار«اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» بسیار مهم، لازم و ضروری است.
وی خاطرنشان کرد: کمیته های ستاد اقتصاد مقاومتی بنیاد موظف هستند در اولین فرصت نسبت به ارائه برنامه های اجرایی و عملیاتی خود در همین راستا اقدام کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 176570