داخلی صفحه یزد خبر
 
همایش سراسری آزادگان تکریت 11 در یزد برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
هشتمین همایش سراسری آزادگان اردوگاه تکریت 11 در پردیس بین الملل دانشگاه شهید صدوقی یزد برگزار شد.
 
به گزارش «ایثار یزد» هشتمین همایش سراسری آزادگان اردوگاه تکریت 11 با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولان استان یزد در پردیس بین الملل دانشگاه شهید صدوقی یزد برگزار شد.
نماینده ولی فقیه امام جمعه یزد در این مراسم با تجلیل از صبر و استقامت آزادگان گفت: آزادگان سمبل حقیقی ایثار و مقاومت هستند که با ایستادگی خود مایه غرور و افتخار ایرانیان در جهان شدند.
آیت الله ناصری با بیان اینکه برگزاری این همایش و تبیین خاطرات آزادگان در ترویج روحیه جانفشانی در بین مردم و جوانان موثر است افزود: ذکر خاطرات آزادگان و انتقال مفاهیم دوران دفاع مقدس باید همواره در جامعه تداوم داشته باشد تا باعث رشد و بالندگی نوجوانان و جوانان میهن اسلامی شود.
امام جمعه یزد ابراز امیدواری کرد مردم همواره قدردان رشادت های شهدا و ایثارگران و خانواده های آنان  باشند و در مسیر آرمانهای والای آنان حرکت کنند.
مدیرکل بنیاد یزد با تقدیر از صبر و استقامت آزادگان در زندان های مخوف رژیم بعث عراق افزود: آزادگان با صبر و پایداری خود عزت و افتخار را برای ایران و ایرانی در سطح جهان به ارمغان آوردند که تا سالهای سال ضامن اقتدار و امنیت ایران اسلامی در سطح منطقه و جهان شد.
احمد ابراهیمی با ارائه گزارشی از وضعیت آماری آزادگان استان، مهمترین شاخصه این عزیزان را حضور درخشان در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی ذکر کرد که باعث کسب افتخارات متعددی برای استان و کشور شده است.
وی اذعان کرد: آزادگان در ادامه حرکت انقلابی خود مسئولیت خطیری بر عهده دارند که باید در تمام جریانات و وقایع کشور فعالانه مشارکت کنند تا اجازه منحرف کردن حرکت مقدس انقلاب اسلامی را به دشمنان کینه توز نظام جمهوری اسلامی ندهند.
اجرای نمایش خیابانی، تجلیل از شهدای استان، شرکت در همایش کویرنوردی و بازدید از نقاط تاریخی شهر یزد از دیگر برنامه های این همایش سه روزه بود.
اردوگاه تکریت واقع در استان صلاح الدین عراق و زادگاه صدام در قلب یک پادگان نظامی قرار داشت که بیش از 2 هزار نفر در آن نگهداری می شدند که از این تعداد 74 نفر یزدی بودند.
این اردوگاه چون از دید صلیب سرخ پنهان مانده به اردوگاه مفقودین ایران نامگذاری شده بود و به طور مستقیم زیر نظر استخبارات عراق اداره و کنترل می شد.
کد مطلب: 177222
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور