داخلی صفحه همدان خبر
 
سردار قدير نظامي در يادواره شهداي 11 شهريور «قراويز»:
تلاش‌ كنيم مسير شهدا را گم نكنيم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴
سردار قدير نظامي در يادواره شهداي 11 شهريور «قراويز»:تلاش‌ كنيم مسير شهدا را گم نكنيم
تلاش‌ كنيم مسير شهدا را گم نكنيم
 
ایثار همدان به گزارش خبر روزنامه هگمتانه: يکي از فرماندهان ارشد ستاد کل نيروهاي مسلح با بيان اينکه دستي که به سمت ما براي کمک براي از بين بردن تروريسم دراز مي‌شود را مي‌فشاريم، گفت: عمليات‎هايي که با کمک پايگاه نوژه انجام شد کمک شاياني به مقابله با تکفيري‌ها در سوريه کرد.
سردار قدير نظامي شامگاه چهارشنبه در يادواره شهداي 11 شهريور «قراويز» در مسجد امام حسين(ع) شهرک شهيدمدني همدان با بيان اينکه دفاع مقدس و انقلاب اسلامي مسير تاريخ را براي ما تغيير داده است، اظهار کرد: عمليات 11 شهريور يکي از عمليات‌هايي است که جايگاه ويژه‌اي دارد؛ به گونه‌اي که براي مديريت دشمن بايد يک سلسله عمليات‌ها در همه مناطق صورت مي‌پذيرفت.
اين فرمانده ارشد ستاد کل نيروهاي مسلح با بيان اينکه بايد مانع پيشروي دشمن و راهبرد تهاجمي دشمن مي‌شديم که عمليات 11 شهريور از اين سلسله عمليات‌ها بود، ادامه داد: در مستندات داريم که 35 کشور در پشتيباني عراق مي‌خواستند نيروهاي اين کشور طي چند روز به تهران برسد.
وي با بيان اينکه دشمن در روزهاي قبل از عمليات توانسته بود تا سرپل ذهاب پيشروي کند، يادآور شد: عمليات اطلاعات و شناسايي 11 شهريور از عمليات‌هايي بود که حتي نيروهاي ما شب‌ها در سنگرهاي عراقي‌ها و در کنار دشمن خوابيدند و تا عمق دل دشمن رفتند تا شناسايي عمقي صورت بگيرد اما در روزهايي بود که شهيدان رجايي و باهنر به شهادت رسيده بودند و نيروها از نظر روحي و رواني شرايط خوبي نداشتند.
قدير نظامي ادامه داد: البته انجام اين عمليات مي‌توانست روحيه خوبي به محورهاي ديگر بدهد که نيروها توانستند اين عمليات را در چندين محور با فرماندهان همداني آغاز کنند.
وي با بيان اينکه عمليات از ساعات ابتدايي صبح آغاز شد و نزديک ساعت 10 صبح تمام اهداف تصرف شد و تا به اين لحظه عمليات موفق بود، خاطرنشان کرد: در ادامه نزديک به ظهر بود که نيروهاي ما پاتک خوردند و فشار و هجمه بالايي از آتش روي بچه‌ها بود.
اين فرمانده ادامه داد: آنچه در اين عمليات به ياد داريم ايستادگي و مقاومت بود و حرفي از عقب‌نشيني نبود اگرچه هيچ توازني در فراواني قدرت دشمن و نيروهاي ما نبود.
وي با بيان اينکه آنچه نيروهاي ما را سرتر نشان مي‌داد موضوع معنويت بين نيروها بود، ادامه داد: عمليات 11 شهريور و ديگر عمليات‎هاي ديگر در يک زنجيره توانستند ايران را به پيروزي برسانند.
سردار قدير نظامي با بيان اينکه اين پيروزي توانست امنيت ما را تأمين کند، افزود: در چند سال اخير آمريکا به خود جرأت داد و در منطقه ما وارد کشورهاي افغانستان و عراق و... شد اما نتوانست لحظه‌اي به اين موضوع در مورد ايران فکر کند که اين نتيجه پيروزي در هشت سال دفاع مقدس است.
وي ايران را جزيره باثباتي دانست که در يک درياي طوفاني و در منطقه ناامن واقع شده است و در ادامه اظهار کرد: ايران امروز تنها کشوري است که سياست مستقلانه‌ دارد و وابسته به هيچ کشور و جناحي نيست و اين يک افتخار است.
اين فرمانده ارشد ستاد کل نيروهاي مسلح با بيان اينکه امروز مي‌بينيم موضوع پايگاه شهيد نوژه همدان در دنيا برجسته مي‌شود و غرب مدعي مي‌شود که به بيگانه پايگاه نظامي داده‌ايم، ادامه داد: بايد بگوييم اين ادعا يک دروغ است، آيا يک نشستن و سوختگيري کردن، به معناي پايگاه نظامي دادن است؟
وي با اشاره به اينکه ما مقابله با تروريسم را در برنامه داريم و دستي که به سمت ما براي کمک براي از بين بردن تروريسم دراز مي‌شود را مي‌فشاريم، اظهار کرد: عمليات‎هايي که با کمک پايگاه نوژه انجام شد کمک شاياني به مقابله با تکفيري‌ها در سوريه کرد.
قدير نظامي در ادامه سخنانش در خصوص مذاکرات هسته‎اي گفت: درست است ما مي‌توانستيم در مذاکرات نتيجه بهتري داشته باشيم اما يک طرف قضيه اين بود که 6 کشور دنيا به دليل قدرت ايران در طرف ديگر ميز مذاکره نشستند.
وي با اشاره به ايثار مدافعان حرم گفت: اين عزيزان امروز در حال طي مسير رزمندگان دفاع مقدس هستند و همان مسير را ادامه مي‌دهند.
وي با بيان اينکه امنيت و شرايط امروز به خاطر ادامه راه شهداست، بيان کرد: اما اگر خداي نکرده اين مسير گم شود يا اشتباه طي شود مطمئناً نتيجه ديگري خواهيم ديد؛ پس بايد در تلاش باشيم که هيچ گاه اين مسير را گم نکنيم.
کد مطلب: 178319
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...