داخلی صفحه اصفهان خبر
 
فرزند شهید:
جنایت آل سعود در فاجعه منا در تاریخ ثبت شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
فرزند یکی از شهدای فاجعه منا اهل شهرستان فریدن اصفهان گفت: جنایت و بی کفایتی آل سعود در بروز فاجعه منا در تاریخ جهان و اسلام ثبت شد.
جنایت آل سعود در فاجعه منا در تاریخ ثبت شد
 
به گزارش ایثار اصفهان، به نقل از ایرنا، «مرتضی عباسی» فرزند شهید اصغر عباسی در گفتگو با ایرنا گفت: ضعف و بی‌کفایتی دولت آل‌سعود در برگزاری مراسم حج سال گذشته بر همه مسلمانان جهان آشکار شد.
وی افزود: برگزاری فریضه بزرگ حج نیازمند مدیریت قوی و سالم است که دولت آل‌سعود این ویژگی را ندارد و باید متولی این مراسم به عهده دیگر کشورهای اسلامی واگذار شود.
فرزند شهید عباسی خاطرنشان کرد: ما به جد پیگیر مطالبات حقوقی شهدای فاجعه منا هستیم و در این راستا تا به مجازات رساندن مسببان آن فاجعه، موضوع را پیگیری می‌کنیم.
وی تصریح کرد: مجامع بین‌المللی نباید با بی‌توجهی خود موجب پایمال شدن خون شهدای مظلوم این فاجعه شوند.
عباسی از مسئولان وزارت امور خارجه درخواست کرد که مطالبات حقوقی و عزت و کرامت خانواده‌های شهدای منا را به طور جدی پیگیری کنند.
وی با اشاره به اینکه پدر شهیدش از افراد خیر و نیکوکار منطقه فریدن بود، گفت: ایشان در دوران حیات خود از کمک به هیچ نیازمندی دریغ نمی‌کرد و شاید همین روحیه الهی او موجب شد که در جوار خانه خدا به شهادت برسد.
شهرستان فریدن به مرکزیت داران در 140 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
فاجعه منا سال گذشته همزمان با روز عید قربان و هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات بر اثر ازدحام جمعیت رخ داد که در این حادثه در مجموع بیش از چهار هزار زائر مسلمان جان خود را از دست دادند.
در این فاجعه هولناک 465 نفر از هموطنان قربانی بی‌تدبیری آل‌سعود شدند و 82 نفر نیز زخمی و مصدوم شدند.
سال گذشته بیش از چهار هزار زائر از استان اصفهان برای حج عازم عربستان شده بود.
انتهای پیام /
کد مطلب: 178779