داخلی صفحه اصفهان خبر
 
وصیتنامه شهید مدافع حرم محمد مرادی
فرزندان عاشوراییم و فریاد آزادیخواهی را سر می‌دهیم/ نسل خوارج را ریشه کن خواهیم کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۶
در قسمتی از وصیتنامه شهید مدافع حرم محمد مرادی می‌خوانیم: ما فرزندان عاشوراییم و فریاد آزادیخواهی را سر می‌دهیم، هرجا مظلومی به کمک ما احتیاج داشت به کمک او می‌شتابیم و از مردن باکی نداریم.
فرزندان عاشوراییم و فریاد آزادیخواهی را سر می‌دهیم/ نسل خوارج را ریشه کن خواهیم کرد
 
به گزارش ایثار اصفهان، به نقل از فارس، شهدای مدافع حرم پرچم‌دار تفکر انقلابی در دورانی هستند که بسیاری دچار روزمرگی شدند، آن‌ها که غالباً جوانان کم سن و سال بوده، از همه‌چیز خود، از زندگی و زن و فرزندان خردسال خود دست می‌شویند تا خط مقدم جبه انقلاب اسلامی را در سوریه حفظ کنند و مدافع مظلومیت ملت و حریم امن ائمه اطهار باشند.
مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده این عزیزان این گونه می‌گویند: «حقیقتاً هـم شهدای شـما، هم خانواده، پدران، مادران و فرزندان آنـان، حق بزرگی بر گردن همـه ملت ایـران دارند. ایـن شهدا امتیازاتی دارند:
یکی ایـن است کـه این‌ها از حریـم اهل‌بیت در عراق و سوریه دفـاع کردند و در ایـن راه بـه شـهادت رسیدند...
امتیاز دوم ایـن شهدای شـما ایـن است کـه این‌ها رفتند بـا دشمنی مبارزه کردند کـه اگر این‌ها مبارزه نمی‌کردند ایـن دشمن می‌آمـد داخل کشـور... اگر جلویش گرفتـه نمی‌شـد مـا باید اینجـا در کرمانشاه و همـدان و بقیه استان‌ها بـا این‌ها می‌جنگیدیم و جلـوی این‌ها را می‌گرفتیم. در واقع ایـن شهدای عزیز ما جان خودشان را در راه دفاع از کشور، ملت، دیـن، انقلاب اسلامی فدا کردند.
امتیاز سوم هم این است که این‌ها در غربت بـه شهادت رسیدند، ایـن هـم یـک امتیاز بزرگی است، این هم پیش خدای متعال فراموش نمی‌شود».
تشییع پیکر پاک این عزیزان در هر شهر، رنگ و بوی آن شهر را عوض می‌کند و خونی تازه به رگ‌های گرفتارشده به سیاهی‌های مدرنیته آن‌ها تزریق می‌کند.
شهرستان شهرضا نیز از این نعمت بی‌نصیب نمانده است و همانند همه صحنه‌های گذشته دین خود را خالصانه به شهدا ادا کرده است.
شهید مدافع حرم محمد مرادی اولین شهید شهرستان و اولین شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان اصفهان بود که چهل روز پیش پیکر پاکش بر روی دستان مردم این دیار شهید همت تشییع شد و امروز نیز مردم به مناسبت چهلمین روز شهادتش دور مزارش مریدوار جمع شدند.
این شهید بزرگوار در تاریخ 27 شهریورماه 1359، همزمان با ایام آغاز جنگ تحمیلی در خانواده‌ای متعهد و انقلابی در شهرستان شهرضا دیده به جهان گشود.
شهید دوران نوجوانی و جوانی خود را در مساجد، پایگاه‌های بسیج و مجالس ذکر اهل‌بیت (ع) گذراند و به گفته خانواده خود علاقه زیادی به امام حسین (ع) داشت و برای پویایی‌ و حرکت نهضت انقلاب اسلامی خالصانه فعالیت می‌کرد.
وی پس از اخذ دیپلم در رشته فنی، در دانشگاه دولتی کاشان قبول و مشغول به تحصیل شد، اما پس از طی یک ترم به علت فضای حاکم بر دانشگاه، انصراف داده و به سربازی رفت.
او همواره به جبهه و دفاع مقدس و نیز شهادت علاقه بود، لذا هیچ‌گاه نگذاشت فاصله‌اش با صحنه‌های نظامی زیاد شود که نهایتاً در سال 1380 به عضویت گروه 22 توپخانه ارتش درآمد.
پس از موافقت مقام معظم رهبری مبنی بر حضور مستشاران نظامی در جبهه دفاع از حریم اسلام و انقلاب و حمایت از مردم مظلوم و بی‌دفاع سوریه در اول تیرماه 1395 با توجه به سابقه درخشانش در قسمت توپخانه‌ای گروه 22 توپخانه ارتش، عازم سوریه شد.
وی پس از خدمت خالصانه و تزکیه نفس در 11 مردادماه سال جاری درحالی که تنها 3 روز از اتمام مأموریتش مانده بود، در منطقه حلب سوریه در اثر اصابت تیر مستقیم تک‌تیرانداز دشمن تکفیری به قسمت سر، شربت شهادت را نوشید و به آرزوی دیرینه‌اش رسید.

در قسمتی از وصیت‌نامه این شهید بزرگوار می‌خوانیم:
«خدا را شاکرم که به این بنده رحم نمود و مورد لطف و عنایت خود قرارداد تا من به وظیفه خود عمل کنم، حالا که ائمه اطهار (ع) و حضرت زینب (س) مرا برای دفاع از حریم اهل‌بیت پذیرفته‌اند و من به چنین افتخاری نائل شده‌ام با تمام وجود و مشتاقانه آمده‌ام تا جان ناقابل خود را فدای آن‌ها نمایم.
خدا را شکر می‌کنم که عشق علی (ع) و ائمه اطهار (ع) را در وجود من قرارداد و چنین نعمت بزرگی را به من عطا نمود.
دوستان و همکاران و هم‌وطنان، ما باید شاکر چنین نعمتی باشیم که ما را در چنین کشوری قرارداد که از هر نظر ممتاز است، اگر می‌خواهیم این امنیت و ثبات برقرار باشد باید گوش به فرمان ولی‌فقیه خود، امام خامنه‌ای باشیم و با تمام وجود از او حمایت می‌کنیم و با تمام توان در مقابل استکبار جهانی مخصوصاً آمریکا و اسرائیل بایستیم؛ زیر بار ظلم و ستم آن‌ها نرویم، ما شیعه هستیم غیرت داریم نباید اجازه دهیم هرگز کشورمان بازیچه دست آن‌ها قرار بگیرد.
مکتب ما مکتب حسین است، ما فرزندان عاشوراییم و فریاد آزادی‌خواهی را سر می‌دهیم، هر جا مظلومی به کمک ما احتیاج داشت به کمک او می‌شتابیم، از مردن باکی نداریم، اجازه نمی‌دهیم تکفیری‌های پلید به نیت شیطانی خود دست پیدا کنند، همان‌طور که مولایمان علی (ع) آن‌ها در خوارج ریشه‌کن کرد، با امید به خدا و صاحب و آقایمان امام زمان (ع) نسلشان را از روی زمین ریشه‌کن خواهیم کرد».

پدر این شهید بزرگوار در رابطه با وی می‌گوید: گفتم پسرم شرایط تو طوری نیست که برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) بروی، تو 2 تا بچه قد و نیم قد داری، باید بابا بالای سرشان باشد تا زیر سایه پدر بزرگ بشوند، گفت: بابا بچه‌ها خدا دارند و خدا حمایتشان می‌کند.
آری این بزرگواران در حال اثبات این مدعا به جهانیان هستند که نسل‌های جدید انقلاب با وجود این که امام انقلاب و جنگ تحمیلی را به‌درستی درک نکردند اما از پدران و مادران خود انقلابی‌تر هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 179114