داخلی صفحه همدان خبر
 
حجت‌الاسلام رنجبر در سي و پنجمين سالگرد شهادت آيت‌ا... مدني:
خدامحور بودن، رمز ماندگاري شهيد مدني
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲
حجت‌الاسلام رنجبر در سي و پنجمين سالگرد شهادت آيت‌ا... مدني:خدامحور بودن، رمز ماندگاري شهيد مدني/اتصال به خداوند انسان را در جهان مؤثر مي‌کند
خدامحور بودن، رمز ماندگاري شهيد مدني
 
ایثار همدان به گزارش گروه خبر روزنامه هگمتانه: حجت‌الاسلام محمدرضا رنجبر کارشناس مذهبي، رمز ماندگاري و انقلابي شدن شهيد آيت‌ا... مدني را خدامحور بودن ايشان دانست.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، حجت‌الاسلام رنجبر در مراسم سي و پنجمين سالگرد شهادت شهيد محراب، آيت‌ا... مدني که در محل مسجد مهديه همدان با حضور مسؤولان و جمع کثيري از مردم برگزار شد، با اشاره به اينکه حقيقت انسان‌ها در دنيا مشخص نمي‌شود، گفت: مرگ آشکار کننده وجود افراد است و در اين خصوص حضرت اميرالمؤمنين مي‌فرمايند "غني يا فقير بودن انسان‌ها پس از مرگ مشخص مي‌شود".
اين کارشناس مذهبي اظهار کرد: انسان بايد پيش از صحنه کارزار آخرت، وجود خود را قيمتي سازد و اين مهم تنها در جوار اهل بيت(ع) و دوستداران ايشان امکان‌پذير مي‌شود.
حجت‌الاسلام رنجبر با اشاره به آيه‌اي از قرآن کريم عنوان کرد: انسان بايد مراقب باشد و بداند که در اين عالم گذارش به کجاها و چه کساني مي‌افتد؛ چراکه بر اين مبنا آينده آخرتي او رقم مي‌خورد.
وي با بيان اينکه قرآن نقشه راه درست زيستن است، عنوان کرد: اگر زندگي بر مبنا اين نقشه باشد مورد پذيرش خداوند متعال است.
وي بيان کرد: دلواپسي براي عاقبت‌بخيري از ويژگي‌هاي بهشتيان است و اين سبب مي‌شود اين افراد همواره مراقب رفتار، گفتار و کردار خود باشند.
وي با اشاره به دومين ويژگي بهشتيان عنوان کرد: اهالي بهشت همواره اعمالشان را نه براي خلق که براي رضاي خداوند متعال انجام مي‌دهند و راز انقلابي شدن اين افراد اين است که جداي از منافع و مصالح تنها خداي باعظمت را مي‌بينند.
وي درباره شهيد آيت‌ا... شهيد مدني بيان کرد: اين فرد انقلابي تک و تنها و با اتکال به نيروي لايزال الهي منافقان را تهديد به ترک محل اسقرار خود کرد و اين شجاعت تنها با خدا محور بودن ايشان قابل فهم خواهد بود.
وي با اشاره به سخني از آيت‌ا... مدني عنوان کرد: ايشان هرگز از تبعيد و اعدام نمي‌ترسيد و ميزان معيارهايش همواره امام بود.
وي تأکيد کرد: اوليا و انبيا ميزان سنجش شيعيان در آخرت هستند و امثال شهيد «مدني»‌ها همواره اين ميزان را مد نظر داشتند. 
اين کارشناس مذهبي با بيان اينکه انسان هنگامي که خدايي شود همانند خدا در عالم مؤثر مي‌شود، خاطرنشان کرد: يکي از القاب خداوند متعال ثابت است و هر کس به خدا متصل شود ماندگار خواهد شد.
نورالدين عافي نويسنده کتاب" نورالدين پسر ايران"از رزمندگان دوران دفاع مقدس نيز در اين مراسم با بيان اينکه امروز در سايه ايثارگري رزمندگان و شهدا در آرامش زندگي مي‌کنيم، گفت: رزمندگان ما در شرايطي با ابرقدرت‌هاي شرق و غرب جنگيدند که گاهي از ابتدايي‌ترين سلاح‌ها نيز محروم بودند.
وي ادامه داد: جبهه‌ها گوشه‌اي از بهشت بود که اگرچه آتش خشم دشمن روي سر ما مي‌باريد اما رزمندگان آن شرايط را به ازاي کسب رضايت خدا و بهشت با جان و دل مي‌پذيرفتند.
وي با توضيح اينکه در جبهه‌ها آدم‌ها يکرنگ بودند و در هيچ جاي دنيا نظيرشان وجود نداشت، اظهار کرد: اين آدمها بودند که جبهه‌ها را بهشت کرده بودند.
وي عنوان کرد: تنها امتياز شهدا بر مابقي افراد، ولايتمداري آنان بود که همين ولايتمداري باعث شد تا خداوند از شربت شهادت به آنان بنوشاند.
عافي تأکيد کرد: امروز هم جوانان چنانچه مي‌خواهند راه شهدا را بروند بايد ولايتمدار باشند؛ چراکه دشمن از ولايتمداري ما مي‌ترسد.
گفتني است مراسم سي و پنجمين سالگرد شهادت شهيد محراب، آيت‌ا... مدني با تلاوت قرآن، مداحي و قرائت زيارت عاشورا پي گرفته شد و اين مراسم در دو شب پي در پي در محل مسجد مهديه همدان برگزار شد.
کد مطلب: 179383
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...