داخلی صفحه البرز خبر
 
دکتر ایرانی اظهار کرد
دفاع مقدس اوج وفاداری ملت ایران به آرمان‌های انقلاب اسلامی است/ گفتمان ایثار و شهادت رمز پیروزی ملت ایران است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۱
معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج گفت : دفاع مقدس، اوج وفاداری ملت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.
دفاع مقدس اوج وفاداری ملت ایران به آرمان‌های انقلاب اسلامی است/ گفتمان ایثار و شهادت رمز پیروزی ملت ایران است
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کرج، محمدتقی ایرانی در نشست کارگروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با موضوع هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: گرامیداشت دفاع مقدس، به معنای ارج نهادن به آرمان‌های والایی است که ملت شریف ایران ، در نخستین سال‌های استقرار نظام جمهوری اسلامی، با وفاداری برای حفظ ارزش‌های انقلاب، با ایثار و از خودگذشتکی در مقابل دشمن ایستادند و از این آرمان‌ها دفاع کردند.
ایرانی اضافه کرد: ملت ما روزهای دشواری را در طول این سی‌وهفت سال پشت سر گذاشته است که تمامی این سختی‌ها با پشتوانه رهنمودهای امام و رهبری، فداکاری و ایثار شهدا و ایثارگران و حمایت ملت شریف ایران پشت سر گذاشته‌شده تا نهال نوپای انقلاب اسلامی در سال 57 ، امروز به درختی تنومند تبدیل شود.
وی امنیت امروز کشور را مرهون فداکاری و ازخودگذشتگی شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و گفت: دفاع مقدس عالی‌ترین مصداق شهادت‌طلبی و ایثار بود و امروز این فرهنگ باید حفظ‌شده و در ترویج آن دستور کار مسئولین قرار گیرد.
وی تأکید کرد: فرهنگ ایثارگری باید به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود.
وی خاطرنشان ساخت:  همه ما باید از فرصت‌هایی که برای خدمتگزاری برایمان به وجود می‌آید به نحو احسن استفاده نماییم و بدانیم که شاید امروز آخرین فرصت برای ما باشد که دین خود را به انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران ادا نماییم.
وی افزود: مصادیق ایثارگری در کشور ، به شیوه‌های مختلفی بروز می‌یابد که امربه‌معروف و نهی از منکر، تلاش برای گسترش عدل و انصاف، رعایت حقوق شهروندی و ترویج اخلاق و سبک زندگی اسلامی در رفتار روزمره و پرهیز از دروغ نمونه‌ای از ایثارگری است.چراکه جامعه باید اخلاق مدار و دین‌محور باشد.
فرماندار کرج اضافه کرد: خون پاک شهدا، مسئولیت ما را برای حفظ آرمان‌های انقلاب بیشتر می‌کند و ما نسبت به انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعد مسئولیت داریم.
وی تصریح کرد: ما امروز وارث عزت و امنیتی هستیم که خون‌های پاکی برای آن جاری‌شده است و باید مراقب باشیم در مسیر انصاف و عدالت، با تعهد نسبت به آرمان‌های  امام و شهدا عمل نماییم.
فرماندار کرج در ادامه به‌ضرورت برنامه‌ریزی دستگاه‌های مسئول برای اجرای بهینه مراسم گرامیداشت دفاع مقدس تأکید کرده و گفت: رژه نیروهای مسلح ، گل‌باران مزار شهدا، تکریم خانواده شهدا و ایثارگران، برگزاری مراسم خاطره گویی راویان دفاع مقدس، نمایشگاه دفاع مقدس و  برنامه‌های متنوع ورزشی و فرهنگی برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در نظر گرفته‌شده که با همکاری ادارات مربوطه ، در فاصله روزهای 31 شهریور تا 7 مهرماه اجرایی خواهد شد.
 
کد خبر 95/269                 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 179921