روایت سردار علی فضلی از فرمانده کهگیلویه و بویراحمدی در جبهه های نبرد+ تصاویر
روایت سردار علی فضلی از فرمانده کهگیلویه و بویراحمدی در جبهه های نبرد+ تصاویر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹
رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس حماسه‌هایی آفریدند که این حماسه در تقویم دفاع مقدس برای همیشه جاودانه خواهد ماند.
در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان و سرداران استان کهگیلویه و بویراحمد دلاورمری‌های بسیاری از خود نشان دادند از جمله سرداری که با جلوداری خود دیگر فرماندهان را خسته کرد.
رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس حماسه‌هایی آفریدند که این حماسه در تقویم دفاع مقدس برای همیشه جاودانه خواهد ماند.
رزمندگانی که از جنوب تا غرب کشور در همه جبهه‌ها خط‌شکن بودند و توانستند از خود دلاورمردی‌های بزرگی به ثبت رسانند.
اما پس از گذشته سال‌ها از حماسه دفاع مقدس در مهرماه امسال اجلاسیه بزرگ شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود که برای ادای دین به همه شهیدان این استان بر آن شدیم خاطراتی از رزمندگان و ایثارگران استان را هر چند با قلمی ناقص اما از زبان گویای ایثارگران رزمنده آن دوران روایت کنیم.
سرادر علی فضلی روایت می‌کند: یک روز بعد از نماز صبح جهت توجیه از فاصله دور منطقه عملیاتی فتح‌المبین به اتفاق فرماندهان گردان‌ها عازم خط مقدم شدیم.
 

 ۱۱ نفر فرمانده گردان و مسئول عملیات و …. بخشی از مسیر را سواره و بخش دیگری را باید پیاده می‌رفتیم.
در مسیر پیاده باید از یک دره عبور، سپس به ارتفاعی که از نوک آن خطوط پدافندی عراقی‌ها و سنگرهای کمین آنها معلوم بود طی مسیر می‌کردیم.
هنگام طی مسیر پیاده، همیشه یک نفر حدود چند ده متر از همه جلوتر حرکت می‌کرد. من گفتم بچه‌ها این فرمانده گردانی که ما را جاگذاشته و جلوتر حرکت می‌کند کیست.
بچه‌ها گفتند جواد هرمزپور است به ایشان ندا دادند کمی تأمل کرد تا ما به او رسیدیم. گفتم بنشینیم نفسی تازه کنیم؛ سپس حرکت کنیم.
شهید هرمزپور گفت: ما هنوز بدنمان گرم نشده که بنشینیم و استراحت کنیم. بچه‌ها با تعجب گفتند: بابا نفسمان برید! فرماندهان گردان‌ها جملگی به او گفتند بردار هرمزپور شما زحمت بکش عقب‌دار دسته فرماندهان گردان‌ها باش؛ زیرا با این جلو داریت نفس همه را می‌بری.
 
 
هرمزپور گفت: ما که هنوز پنج کیلومتر راه نیامده‌ایم خستگی در طول پنج کیلومتر معنی نمی‌دهد.باقی مانده مسیر راهپیمایی، شهید هرمزپور را عقب‌دار نگه داشتیم، اما بعد از مدتی راهپیمایی مجددا جلو آمد و جلودار جمع شد. شهید هرمزپور رو کرد به من گفت: همه نیروهای من اهل استان کهگیلویه و بویراحمد هستند آنها همه از من چابک‌ترند. مسیر سخت و طولانی دور زدن دشمن را در عملیات به گردان ما بدهید.
تحرک و ورزیدگی شهید علی‌رغم همه صفات دیگری که زبانزد بود در آن راهپیمایی به سمت دیدگاه شناسایی بر ما مشخص شد. این بود که در طرح مانور عملیات فتح‌المبین طولانی‌ترین مسیر را به گردان شهید هرمزپور اختصاص دادیم و علی‌رغم بعد فاصله توانست زودتر از موعد زمانی تعیین شده به نقطه رهایی برای درگیر شدن با دشمن برسد.
1
کد مطلب: 180584
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...