داخلی صفحه لرستان خبر
 
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع):
سیر ملک تا ملکوت، دفاع مقدس را زیبا کرده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۴
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) گفت: دشمنان به‌عمد می‌خواهند صحنه زیبای مقاومت ۳۷ ساله انقلاب اسلامی را زیر سؤال ببرند و ارزش‌های دفاع مقدس را کمرنگ کنند
سردار کشکولی
 
سردار کشکولی
به گزارش "ایثار لرستان" به نقل از خبرگزاری ایسنا سردار مرتضی کشکولی در مراسم یادواره شهدای سلسله و دلفان‌ که در شهرستان دلفان برگزار شد با اشاره به اینکه دفاع مقدس اعجازهای مختلفی داشته است، اظهار کرد: به هر زاویه‌ای که از دفاع مقدس نگاه می‌کنیم زیبایی است و اکنون از زیبایی‌های آن بهره می‌بریم اما امروز جنگی در منطقه است که از دیدن آن خجالت می‌کشیم.
 وی افزود: اکنون دشمنان به‌عمد می‌خواهند صحنه زیبای مقاومت 37 ساله انقلاب اسلامی را زیر سؤال ببرند.
 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بابیان اینکه جنگ در اصل یک امر مذموم است و اولویت ندارد، تصریح کرد: اولین رویارویی ما با کفار و مشرکان جنگ و قتال است و دشمن و وهابیت از همین مکتب دارد سو استفاده می‌کند.
 وی در رابطه با افکار شیعه به جنگ و جهاد بیان کرد: در نگاه شیعه از کلماتی مانند حرب، جنگ و نزاع و قتال کمتر استفاده‌شده است و در واقع واژه جهاد در نگاه شیعه فقط باید برای تحقق اراده الهی باشد که این نوع نگاه به جنگ و قتال بسیار متفاوت است.
 کشکولی اضافه کرد: شهدای ما انسان‌های ملکی بودند که سیر ملک تا ملکوت را طی کردند و همین فرایند سیر ملک تا ملکوت دفاع مقدس را زیبا کرده است.
 وی خاطرنشان کرد: جلوه‌های سیر تا ملکوت دفاع مقدس در حال پرتوافشانی است و پرتو آن به فلسطین، بحرین و حتی کشورهای اروپایی نیز رسیده است.
 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: جهاد به‌خودی‌خود موجه نیست مگر اینکه انسدادی بر سر عدالت ایجاد و با ظلم حق مظلومی گرفته شود که گروهی متوسل به جهاد شوند.
 کشکولی با اشاره به اینکه فکر شیعه با صلح و عدالت‌خواهی است، اظهار کرد: در فکر شیعه اسارت با صلح آمده مگر اینکه راه صلح و عدالت بسته شود و هرج‌ومرج به وجود آمده منجر به جهاد شود.
وی با بیان اینکه اگر از مبارزه با نفس دور شویم به حالاتی مبتدا می‌شویم که حالات مستکبران است، گفت: دفاع مقدس قطعه زیبایی است و هر قطعه آن‌که به سوریه، لبنان و فلسطین می‌رود سبب تحول می‌شود درحالی‌که صحنه‌هایی از داعش دیده می‌شود که روی مغول را سفید کرده است.
 
کد مطلب: 181364
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور