داخلی صفحه همدان خبر
 
جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران در بزرگداشت شهيد زارع‌الواني:
يکي از ثمرات خون شهيدان جبهه مقاومت تضمين امنيت مردم ايران است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲
جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران در بزرگداشت شهيد زارع‌الواني: يکي از ثمرات خون شهيدان جبهه مقاومت تضمين امنيت مردم ايران است.
يکي از ثمرات خون شهيدان جبهه مقاومت تضمين امنيت مردم ايران است
 
ایثار همدان به گزارش گروه خبر هگمتانه: جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: يکي از ثمرات خون شهيدان جبهه مقاومت تضمين امنيت مردم ايران است.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، سردار عبدا... عراقي در مراسم بزرگداشت سرهنگ شهيد محمدرضا زارع الواني که در مسجد مهديه همدان برگزار شد بر لزوم امنيت در جامعه تأکيد و بيان کرد: توسعه پايدار و متوازن کشور با وجود امنيت حاصل مي‌شود.
اين مقام نظامي با بيان اينکه اگر امروز جامعه ما در امنيت به سر مي‌برد مديون خون پاک شهداي مدافع حرم است گفت: وقتي امنيت نباشد چيزي نمي‌ماند و توسعه‌اي ايجاد نمي‌شود.
وي با اشاره به اينکه مردم سوريه به دليل نبود امنيت و ترس تمامي وسايل زندگي خود را رها کرده‌اند، بيان کرد: قدر امنيت را آنهايي مي‌دانند که آن را از دست داده‌اند.
جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با اشاره به حديث امام علي(ع) اظهار کرد: دو نعمت است که ارزش آن ناشناخته است که يکي سلامتي و ديگري امنيت است.
وي ادامه داد: با وجود توطئه‌آفريني دشمنان ايران اسلامي، اين کشور پهناور هم‌اکنون در امنيت کامل قرار دارد و همه توطئه‌هاي دشمنان يکي پس از ديگري خنثي شده و خواهد شد.
سردار عراقي در ادامه سخنان خود به بيان خصوصيات اخلاقي و رفتاري شهيد الواني پرداخت و گفت: وي در شجاعت و رشادت بسيار بي‌همتا بود.
اين مقام نظامي اذعان کرد: ديديم که چگونه شهيد محمدرضا زارع الواني به آرزوي خود يعني شهادت دست يافت و به خيل ياران و دوستداران شتافت.
جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينکه شهيد الواني چهره‌اي آرام، بشاش و عمقي به اندازه اقيانوس داشت گفت: وي مانند مردان مؤمن که صادقانه با خدا عهد و پيمان مي‌بندند به عهدش وفا کرد.
اين مقام مسؤول با اشاره به اينکه يکي از آموزه‌هاي ديني ما اين است که هرگاه به سلاح متکي شديم نتوانستيم کاري از پيش ببريم، بيان کرد: وقتي توکل بر خدا کرديم آن زمان خداوند نصرت خود را نصيب نيروها مي‌کند.
وي همچنين به سردار شهيد حاج حسين همداني نيز اشاره و بيان کرد: اين شهيد عاليقدر جزو اولين شهداي مدافع حرم استان همدان است.
سردار عراقي در ادامه سخنان خود به رشادت‌هاي سرهنگ شهيد الواني در سوريه اشاره و بيان کرد: شهيد زارع الواني و شهيد زبرجدي از فدائيان و مدافعان حرم آل ا...(ع) براي حفظ ارزش‌ها به شهادت رسيدند.
وي با بيان اينکه سال گذشته ما بر اساس فرماني که مقام معظم رهبري دادند به جبهه سوريه و حلب ورود پيدا کرديم، افزود: براي اولين بار بود که به صورت گسترده نيروهاي جمهوري اسلامي ايران در اين منطقه حضور مي‌يافتند و شهيد الواني در اين منطقه با وجود زخمي شدن توانست فداکاري و رشادت‌هاي بسياري را از خود نشان دهد.
اين مقام مسؤول خاطرنشان کرد: راهي را که شهداي مدافع حرم انتخاب کرده‌اند همان راه سيدالشهدا(ع) است و ما هم ادامه‌دهنده راهشان هستيم.
جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: فرزندان اين سرزمين پاک و مقدس در گوشه گوشه کشور سپر توانمندي در برابر توطئه‌هاي دشمنان ايجاد کرده‌اند که توان تعدي دشمن به خاک ميهن را سلب کرده است.
کد مطلب: 182280