داخلی صفحه لرستان خبر
 
تشییع پیکر شهید عبدالوند در شهرستان ازنا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳
پیکر شهید عبدالوند از شهدای عرصه سازندگی عراق که در نیروگاه کرکوک به شهادت رسید صبح امروز در ازنا تشییع شد
تشییع پیکر شهید عبدالوند در شهرستان ازنا
 
به گزارش "ایثار لرستان" آیین تشییع این شهید والامقام صبح امروز 3 آبان ماه از میدان راه آهن ازنا با حضور مسئولین استان و شهرستان و عموم مردم شهیدپرور شهرستان ازنا آغاز و در روستای دولت آباد زادگاه وی به خاک سپرده شد.
مراد روشنی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در این مراسم تسلیت و تبریک شهادت این مجاهد فی سبیل الله گفت: بالاتر از هر خوبی یک خوبی وجود دارد و بالاترین خوبی تا جایی است که انسان در راه خدا کشته شود. همانگونه که اباعبدالله (ع) در صحنه کربلا حتی فرزند شیرخوار خود را برای شهادت آماده کرد امروز در صحنه بین الملل و در کشورهای همجوار به واسطه برنامه ریزی استکبار که با مردم مسلمان به مقابله برخاسته اند هر روز شاهد شهادت فرزندان این مرز و بوم هستیم و امروز اگر در عراق، یمن و سوریه با گروههای تکفری و داعش مقابله نکنیم همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: باید در شهرهای خود با آنها بجنگیم.
روشنی در مورد شهید عبدالوند گفت: این شهید گرانقدر شهید عرصه سازندگی عراق است که در این مسیر به شهادت رسید. وی و سایر مهندسین و کسانی که جان خود را کف دست نهاده و در نیروگاه کرکوک خدمت می کردند و همگی به شهادت رسیدند انسانهای بزرگی بودند و خلعت زیبای شهادت به راستی زیبنده وجودشان بود.
شایان ذکر است شهید حست عبدالوند به همراه سه نفر دیگر از همکاران ایرانی در جریان حمله گروه تروریستی داعش به نیروگاه برق استان کرکوک با برخورد گلوله از ناحیه سینه به مقام رفیع شهادت نائل آمد. پیکر این شهیدان گرانقدر دیروز از طریق مرز پرویزخان استان کرمانشاه وارد کشور شده است.
 در عملیات انتحاری سه تن از اعضای گروه تروریستی داعش در روز جمعه 30 مهر به نیروگاه برق شهر دارالدبس در شمال غرب کرکوک چهار تن از شهروندان ایرانی و 12 کارمند عراقی به شهادت رسیدند.
 
کد مطلب: 184044
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...