داخلی صفحه کرمان خبر
 
روز شمار دفاع مقدس(سوم آبان ماه 1363)؛
تشییع پیکر پاک سرباز شهید «احمد علی مکی آبادی» در سیرجان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۱
پیکر پاک و مطهر پاسدار شهید اسلام «احمدعلی مکی آبادی» بر دوش مردم شهید پرور سیرجان تشییع شد.
تشییع پیکر پاک سرباز شهید «احمد علی مکی آبادی» در سیرجان
 
به گزارش دفاع پرس از کرمان، بخشی از رویدادهای سوم آبان ماه سال 59، 62 و 63 که در تاریخ دفاع مقدس استان کرمان ثبت شده است را با هم مرور می‌کنیم:
سوم آبان ماه 1359


گفتگو با مسئول ستاد امداد جنگ در مورد کمکهای اهدایی مردم

مسئول ستاد امداد جنگ واقع درمسجد جامع کرمان بامداد امروز در گفتگویی اعلام کرد: از بدو تشکیل این ستاد تا کنون 20 کامیون حاوی خوار و بار، نان، خشکبار، کنسرو و کمپوت، دارو، پتو، پسته، خرما، برنج، آرد، چراغ خوراک پزی و سایرمایحتاج ضروری به مناطق کرمانشاه، ایلام و اهواز جهت کمک به مردم جنگ زده ارسال شده است.
وی گفت: در این مدت 5 هزار تن سیمان و 10 دستگاه وانت تویوتا نیزبه مناطق جنگ زده حمل شده و کمکهای مردم خیر کرمان همچنان جهت مناطق جنگ زده ادامه دارد.
مسئول ستاد امداد جنگ کرمان در پایان این گفتگو اعلام کرد: در حال حاضر موجودی حساب شماره که به جنگ زدگان اختصاص یافته است. 18 میلیون و 500 ريال می باشد که از سوی مردم به این حساب واریز شده است.

اعزام یک اکیپ مکانیک سپاه پاسداران سیرجان به جبهه جنگ

یک اکیپ مکانیک جوشکار، صافکاروآهنگر ازسوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سیرجان عازم غرب کشور شد.

دعوت از پزشکان جهت عزیمت به جبهه های جنگ

جهاد سازندگی کرمان اعلام کردچون اکیپ های پزشکی کمیته بهداشت و درمان عازم مناطق جنگی هستند، لذا از پزشکانی که مایل به شرکت دراین اکیپها می باشند دعوت می شود که با جهاد سازندگی تماس حاصل نمایند.

سوم آبان ماه 1362

سمینار ائمه جمعه استان کرمان به کار خود پایان داد
سمینارائمه جمعه استان کرمان که با حضور ائمه جمعه شهرها، بخش های استان آغاز بکار کرده بود بعــــــد ازظهر دیروز پس از دو روز بحث وبررسی پیرامون مسائل مختلف استان بکار خود پایان داد.
در جلسات دو روزه این سمینار که ائمه جمعه استان کرمان ومسئولان اجرائی شرکت داشتند پیــــرامون پیروزی ها ظفرمندانه لشکریان اسلام، خودکفائی درامورکشاورزی واجرائی برنامه های دراز مدت در سطح استان بحث وبررسی بعمل آمد و بر حضور رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد حق علیه باطل وادامه کمکهای بی دریغ امت حزب الله تاکید شد.


دعوت از برادران داوطلب جهت اعزام به جبهه ها
بخشی ازاطلاعیه ای که از سوی ستاد منطقه 6 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر شد.
بسم الله الرحمن الرحیم

امت رزمنده وشهید پروراستان کرمان اکنون که برادران رزمنده ما درگیر با خصم زبون هستند بر ماست که به یاریشان شتافته و آنها را در پاسخ دادن به متجاوزان، هم سنگر باشیم.
بدین مناسبت از کلیه نیروهای آموزش دیده وبه جبهه رفته درخواست می شود جهت اعزام به جبهه ها هرچه سریعترحداکثر تا تاریخ شنبه 7/8/62 به مراکز بسیج در کلیه شهرستانها مراجعه تا ترتیب اعزام آنها به جبهه های حق علیه باطل داده شود وهمچنین نیروهای آموزش ندیده حداکثر تا تاریخ 10/8/62 خود را به واحدهای بسیج در کلیه شهرستانهای استان کرمان معرفی تا ترتیب آموزش آنها داده شود.

سوم آبان ماه 1363
 تشییع پیکر پاک سرباز شهید مکی آبادی در سیرجان
پیکر پاک ومطهر پاسدار شهید اسلام احمدعلی مکی آبادی که درعملیات میمک بدرجه رفیع شهادت نائل آمده بود بر دوش مردم شهید پرور سیرجان از مقابل سپاه پاسداران اسلامی این شهر  تشییع شد و آنگاه به زادگاهش مکی آباد انتقال یافت و در جایگاه ابدیش بخاک سپرده شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 184098
 


 
 
فرهنگ ایثار و شهادت ضامن تحقق آرمان‌های انقلاب و مقوم انسجام اجتماعی
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...