داخلی صفحه اردبیل خبر
 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی:
برنامه‌های ترویجی فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان اردبیلی افزایش می‌یابد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تلاش می‌کنیم تا با اجرای برنامه‌های مختلف فاخر و ارزشی زمینه‌ساز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان این دانشگاه بوده و آرمانها و ارزشهای شهدا و ایثارگران را به آنها منتقل کنیم.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، گودرز صادقی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی که با حضور سرزده ناصر دستاری، جانباز 80 درصدی قطع نخاعی برگزار شد، اظهار داشت: حضور این جانباز گرانقدر در دانشگاه محقق اردبیلی سبب خرسندی ما بوده چرا که ناصر دستاری شهید زنده منطقه شمالغرب کشور است که حضور وی در دانشگاه محقق اردبیلی باید درس و الگویی برای ما دانشگاهیان باشد.
وی با بیان اینکه جانبازان گرانقدر برای آزادی میهن اسلامیان دفاع کردند، گفت: آنچه سبب بقای اسلام و نظام اسلامی است بزرگداشت فرهنگ ایثار و شهادت است که این فرهنگ برگرفته از فرهنگ عاشورا است و توجه به فرهنگ ایثار و شهادت راز بیمه شدن کشور در برابر هجوم دشمنان است.
صادقی با بیان اینکه مقام جانبازان کمتر از مقام و جایگاه شهدا نیست، تصریح کرد: انتقال ارزش‌های اسلامی دفاع مقدس نیز به نسل‌های آینده به ویژه جوانان بسیار مهم است و زمینه‌ساز ماندگاری و توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان می‌شود.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه انسان با یک شهید زنده همنشین باشد، در همین دنیا اجرش را از خدا گرفته است، افزود: تلاش می‌کنیم تا با اجرای برنامه‌های مختلف فاخر و ارزشی زمینه‌ساز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان این دانشگاه بوده و آرمانها و ارزشهای شهدا و ایثارگران را به آنها منتقل کنیم.
ناصر دستاری، جانباز قطع نخاعی اردبیلی نیز با بیان اینکه در سال 1366 به فیض جانبازی رسیده است، بیان کرد: 29 سال است که روی تخت زندگی می‌کنم و افتخار می‌کنم که به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در راه دفاع از میهن به درجه جانبازی رسیده‌ام.
وی با بیان اینکه بر اساس فتوای رهبری و به خاطر پرچم، کشور و قرآن در جبهه حضور یافتم، افزود: هرگز از عمل خود پشیمان نیستم و به جانبازی خود افتخار می‌کنم و  انتظار می‌رود در راستای ترویج ارزشها و آرمانهای شهدا و جانبازن تلاش شود.
ناصر دستاری، جانباز 80 درصدی قطع نخاعی است که از ناحیه گردن، کمر، دست و پا هیچ نوع حرکت و حسی ندارد که در این جلسه با اعطای هدایایی از این شهید زنده منطقه شمالغرب کشور تجلیل شد.
انتهای پیام/
R41374/P1336
 
 
 
 
 
کد مطلب: 186315
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...