داخلی صفحه ایلام خبر
 
بی مهری با مهران را متوقف کنید!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
پس از سقوط صدام و باز شدن مرزهای معنویت، دلداری، دلدادگی و عشق به اهل بیت عصمت و طهارت(ع)؛ یکی از امن ترین و نزدیکترین مرزهای کشور که به صورت خودجوش و بدون تبلیغ رسانه های دیداری و شنیداری بویژه رسانه ملی! مورد توجه عاشقان امامت و ولایت قرار گرفت و تمام نگاه ها را به خود خیره ساخت، مرز بین المللی مهران بود.
بی مهری با مهران را متوقف کنید!
 
هر چند که در چند سال اخیر سه مرز مهران، چزابه و شلمچه را برای تردد زائران آماده کرده بودند و مهران در نگاه تهران کوچک بود و زوم دوربین شبکه های ملی کمتر به سوی ایلام و مرز مهران می چرخید و تمام زحمات، خدمات، تلاش ها و نوکری های خالصانه مردم و مسؤلان دروازه عتبات عالیات( ایلام و مهران ) به تصویر کشیده نشد، اما دست و عنایت خداوند سبحان  همچنان با مردم این استان محروم و مظلوم همراه بود و هر سال بیشتر از پارسال، موج و حجم زائران به سمت مهران رهسپار گردید.
همه مردم و مسؤلان استان ایلام در سال های اخیر تمام سعی و تلاش خود را به کار بسته و هر آنچه را که داشته در طبق اخلاص و پاکی نهاده اند تا از زائران و مسافران اربعین حسینی به خوبی استقبال و پذیرایی کنند، اما برخی مسؤلان و تریبون به دستان به جای باز نشر این همه تلاش و میهمان نوازی و تشکر از مردم و مسؤلان ایلام، به شایعه پراکنی و فرافکنی روی آورده اند و به جای افزایش ظرفیت ها، زیرساخت ها و مکانات در مرز مهران و استان ایلام، فریاد برمی آورند و تبلیغ سوء می کنند که: به مهران نروید!! مرز مهران بسته شد!! راه های مواصلاتی ایلام قفل است!! امکانات مهران کافی نیست!! مردم ایلام از زائران باج می گیرند!! پول زوار امام حسین(ع) خوردن ندارد!! مردم مهران پول پارکینگ را به گزاف می گیرند!! و...!
 آیا رسانه های ملی و مسؤلان ارشد؛ سین مختلف پذیرایی ها، شیشلیک ها، انواع غذاها، نوشیدنی ها، موکب ها و اسکان های صلواتی مردم ایلام و مهران را ندیده اند و یا اصلاً نمی خواهند ببینند!؟ چرا این همه شور و شعور حسینی مردم ایلام و مهران را توصیف و بازگو نمی کنند و تنها از کاه های خودساخته، کوه های برافراشته می سازند!؟ چرا ترافیک های زودگذر مسیرهای ایلام در ایام اربعین را که با توجه به حجم جمعیت زوار و وضعیت جاده ها، کاملاً عادی است و در مقایسه با ترافیک های سنگین و در حالت عادی دیگر استان های برخوردار و کاملاً توسعه یافته، اصلاً قابل قیاس نیست را در بوق و کرنا می کنند و به همین بهانه واهی، زائران را توصیه می کنند که به مهران نیایند!؟

مهران اقیانوسی است به سمت خدا!
امروزه متأسفانه بازار بی مهری ها، کم لطفی ها، کوته نظری ها، شایعات و دروغ ها آن چنان در باره ایلام و مهران داغ شده است که گوشه ای از این بدبرداشت ها به برخی از شبکه ها و برنامه های فرهنگی و اجتماعی رسانه ملی هم رسوخ پیدا می کند و اخیراً در برنامه" سمت خدا " که از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود؛ میهمان و مجری برنامه( حجت الاسلام حسینی و نجم الدین شریعتی ) مردم ایلام و مهران را مورد بی مهری خود قرار می دهند و مردمان این دیار را به بهانه شایعه دریافت پول هنگفت پارکینگ از زائران ابا عبدالله الحسین(ع) مورد شماتت و سرزنش خود قرار می دهند و موجی از گلایه ها و اعتراضات مردمی را در فضاهای مجازی و حقیقی با خود همراه می سازند، هرچند که ایشان در برنامه بعدی تلویحاً و گذرا از ایلامیان به خاطر زائر نوازی تشکر کردند اما جای بسی سؤال و بسیار قابل تأمل است که چرا نوار خوبی های مهران و ایلام پاره می گردد و سریال مردمداری مردمان این سرزمین رأفت و خدمت اصلاً دیده نمی شود و هر از گاهی نیز اوج ارادت و خلوص مردم ایلام شطرنجی می گردد.!؟ آیا این ها باور ندارند که" یدالله فوق ایدیهم " دست خدا بالای همه دست هاست و با عنایت خدا می توان به سمت عرش عروج کرد.!؟
آیا یقین پیدا نکرده اند که مهران همچنان اقیانوس بی کرانی است به سمت خدا و دروازه اصلی عتبات عالیات است.!؟ آیا با به راه انداختن شایعه و مسدود ساختن راه ها، می توان راه دل های عاشقان به سمت مهران را مسدود کرد.!؟ لطفاً به جای فراری دادن زائران از سرزمین مهر، برای زیرساخت های یار مهربان زائران" مهران " چاره اندیشی کنید.!؟

مهران؛ نگین درخشان ایران!
مردم و مسؤلان ایلام و مهران همچنان ایمان و باور دارند که اگر چه تمام هم و غم برخی مسؤلان ارشد کشوری و لشکری و رسانه ملی، تغییر مسیر حرکت زائران به سمت و سوی دیگر مرزهای کشور است، باز هم الطاف الهی و توجهات خاصه حقتعالی یاریگرشان خواهد بود و  محبت مردم ایلام و مهران را در دل زائران جاری و تثبیت خواهد نمود و قطعاً زائرین عزیز نیز یقین داشته و دارند که: سرزنش های شان گر کند خار مغیلان؛ غم  نخواهند خورد و باز هم به  ایلام و مهران که اصلی ترین قدمگاه زوار است، خواهند آمد.!
ما ایلامیان باور داشته و داریم همچنان که خداوند سبحان به برکت خون 6  هزار کبوتر سبکبال، مهران قهرمان را در دوران دفاع مقدس آزاد فرمود، این بار نیز این دیار نور و سرور را از زیر بار کم لطفی ها آزاد خواهد کرد و برخلاف میل باطنی برخی ها! مهران همچنان به عنوان نگین درخشان ایران، خواهد درخشید.
ما از مسؤلان ارشد کشوری و لشکری انتظار داشته و داریم که هرساله و بویژه در ایام اربعین حسینی؛ تمامی مشکلات، نارسایی ها، کمبودها، کاستی ها، چالش ها، گره ها و موانع مرز بین المللی مهران و استان ایلام را احصاء و شناسایی کنند و با بسیج تمام توان و امکانات کل استان های کشور و تزریق و تخصیص به موقع بودجه و اعتبارات؛ همه زیرساخت های این مرز بین المللی را که بیش از دیگر مرزها؛ مورد استقبال زائران قرار می گیرد، آماده نمایند تا در ایام اربعین مجبور به فرافکنی و تکذیب و تأیید نشوند.!

مهران؛ مملو از مهر و محبت!
همه باید بدانند و باور کنند که مهران مملو از مهر و محبت است و با زور و قهر نمی شود مردم و زائران را از این مرز بین المللی فراری داد.
 چرا پس از پایان مراسم باشکوه اربعین هرسال، مسؤلان تلاش خود را مضاعف نمی کنند تا آزادراه تهران - مهران ایجاد شود!؟ چرا تلاش نمی شود که راه آهن ایلام به سرانجام برسد!؟ چرا تلاش نمی شود تا فرودگاه ایلام بیش از پیش تجهیز گردد و یک فرودگاه بین المللی نیز در مهران ایجاد شود!؟ چرا بودجه مناسب و به موقع به ایلام تزریق نمی شود تا راه های مواصلاتی ایلام چند بانده شوند!؟ چرا رسانه ملی، مسؤلان را به خاطر عدم تسریع در ایجاد ظرفیت ها، زیرساخت ها و امکانات موردنیاز زائران در مرز بین المللی مهران، مورد سؤال و بازخواست قرار نمی دهد!؟ چرا برخی هنوز باور ندارند که مهران، امن ترین و نزدیک ترین مرز زمینی کشور، دروازه اصلی عتبات عالیات و بین الحرمین ایران و عراق است و باید برای افزایش ظرفیت ها و امکانات آن چاره اندیشی کنند!؟
استقبال بی نظیر زائران از مرز مهران؛ حاصل جانفشانی در 8 سال دفاع مقدس، مرزداری جانانه، ولایتمداری خالصانه و زائرنوازی خاضعانه مردم استان ایلام است و اگر نبود این همه خلوص و دلدادگی مردمان این دیار مظلوم و حضور بی سابقه کبوتران حرمین شریفین عتبات عالیات در مرز مهران، چه بسا که ایلام همچنان در بن بست مطلق جغرافیایی بود و اندکی هم در دید مسؤلان و زوم دوربین ها قرار نمی گرفت.!

حضور زائران در مهران؛ بی نظیر و خیره کننده!
علی رغم تکرار مکرر شایعات از سوی برخی مسؤلان و پیازداغ و شانتاژ خبری آن از سوی رسانه ملی به صورت صدا، تصویر و زیرنویس؛ خوشبختانه سیل جمعیت مشتاقان سرور و سالار شهیدان(ع) به سمت استان ایلام چنان خیره کننده، بی نظیر و چشمگیر است که رسانه ها بیشت اوقات از ثبت برخی صحنه های ناب عاجز و غافل می مانند.!
هر چند که مردم، رسانه ها و مسؤلان استانی بویژه استاندار ایلام و رئیس ستاد اربعین حسینی در استان، تلاش دارند که به شایعات و بداخلاقی ها و بی مهری های وارده بر پیکره ایلام و مهران پاسخ و پایان دهند اما متأسفانه باز هم" هر دم از این باغ بری می رسد " و شایعه ای فوران می کند و با بی مهری سوزان، تمام تلاش های شبانه روزی مردمان این سامان را نادیده می گیرند.!
حضور زائران در مهران آثار و برکات زیادی برای استان ایلام از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، اجرایی و سیاسی به همراه داشته و خوشبختانه هر نهاد و دستگاهی مجبور شده است تا بخشی از خدمات، بودجه، اعتبارات و امکانات خود را در مسیر مرز مهران به کار گیرد.!
حضور خیل عظیم زائران در این  مرز بین المللی، موجب شد تا مهران به بین الحرمین مشهدالرضا و مشهدالحسین تبدیل شود و آستان قدس رضوی نیز در این نقطه صفر مرزی حضور یابد و خدمات متنوع خود را به زائران عرضه نماید و برای تثبیت و ماندگاری خدمات خود در این پایانه مرزی نیز برنامه ریزی کند.
امید است مسؤلان ارشد کشوری، لشکری و استانی پس از پایان مراسم همایش باشکوه اربعین حسینی در سالجاری، بدون فوت وقت و با بسیج تمام توان، نیرو و امکانات؛ کلیه زیرساخت های مرز بین المللی مهران را تکمیل نمایند تا انشاءالله در اربعین سال آینده شاهد حضور پررنگ و بی دغدغه خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) در مهران"دروازه اصلی عتبات عالیات " باشیم.  
   غلامرضا محمد مرادی
کد مطلب: 186522
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...