داخلی صفحه ایلام خبر
 
توجه به زیرساخت های مهران برای اربعین سال آینده
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۵
استاندار ایلام گفت: کارهای زیرساختی در مهران نسبت به افزایش حجم تردد در این مرز کافی نیست و باید برای سال آینده کارهای زیرساختی افزایش پیدا کن
توجه به زیرساخت های مهران برای اربعین سال آینده
 
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ایلام، محمدرضا مروارید گفت: از سال گذشته تا قبل از ایام اربعین، کارهای زیرساختی خوبی در مرز و شهر مهران انجام شده است اما بپباید برای سال آینده این کارهای زیرساختی افزایش داشته باشد تا جوابگوی تردد 2 میلیون نفری زوار از این مرز باشد. 

وی افزود: ما آمادگی خود را برای پذیرایی از زوار در ایام اربعین اعلام کرده بودم و خوشبختانه میزان تردد در این مرز افزایش یافت و مسیر رفت زوار به خوبی مدیریت شد. 

وی با اشاره به اینکه تمامی ظرفیت دستگاه های دولتی و مذهبی اعم از مدارس و حسینیه ها برای اسکان زوار در زمان بازگشت آماده است، گفت: از تمامی ظرفیت های نهادهای انقلابی استفاده کردیم تا زوار با کمترین مشکل به کشور بازگردند. 

استاندار ایلام گفت: چنانچه بحث زوار بدون ویزا پیش نمی آمد، هیچ مشکلی نداشتیم. 

وی با تاکید بر اینکه مهران از لحاظ امکانات زیرساختی هنوز به نقطه آرمانی نرسیده است، افزود: در مهران باید کارهای زیربنایی همچون چهار بانده شدن جاده و ایجاد فرودگاه به سرانجام برسد تا برای سال های آتی در بحث تردد مشکلات کمتری داشته باشیم. 

وی در پایان با بیان اینکه دو برابر مجموع دو مرز شلمچه و چزابه معادل یک میلیون و 700 هزار نفر از مرز مهران به کشور عراق رفته اند، گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم مرز مهران انتخاب اول زوار است و باید به زیرساخت های این مرز توجه ویژه ای شود.
کد مطلب: 186747
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...