داخلی صفحه لرستان خبر
 
استاندار لرستان:
از ساخت مجسمه مسیح کردستان در بروجرد خبر داد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
استاندار لرستان در چهارمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ساخت مجسمه مسیح کردستان، شهید بروجردی خبر داد
استاندار لرستان
 
استاندار لرستان
به گزارش "ایثار لرستان" هوشنگ بازوند، استاندار لرستان در چهارمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که روز شنبه 29 آبان ماه تشکیل شد اظهار داشت: قرار است آزادراه خرم‌آباد – اراک را به نام شهید بروجردی، مسیح کردستان مزین شود که ابلاغ آن به قرارگاه خاتم‌الانبیاء نیز شده است و اداره کل راه و شهرسازی می‌بایست پیگیر موضوع باشد.
وی اضافه کرد: در رابطه با نام‌گذاری آزادراه خرم‌آباد پل زال نیز باید با مالک آن صحبت کرد تا رضایت وی را بگیریم. اگر مالک آن موافقت کند به نام برادران شهید رحیمی نام‌گذاری خواهد شد.
بازوند تصریح کرد: همچنین تابلوهای آزادراه خرم‌آباد اندیمشک نیز اداره کل بنیاد شهید استان بررسی کند تا مورد بازسازی قرار گیرند؛ ورودی‌های شهر باید طرح و ایده‎ای ارائه شود تا به آثار شهدا مزین شوند.
 استاندار لرستان ادامه داد: ورودی شهر در فلکه پلیس راه نیز قرار است مجسمه‌ای که نشان‌دهنده فرهنگ ایثار و شهادت باشد ساخته شود. این مجسمه می‌تواند تصویر یک روحانی، سردار و رزمنده شهید باشد. اداره کل بنیاد شهید در این رابطه باید طرح خود را ارائه دهد تا هر چه سریع‌تر اجرایی شود.
وی بیان کرد: فرماندار بروجرد نیز مکلف است برای مجسمه سردار شهید بروجردی مکانی را تعیین کند تا به محض جانمایی از محل اعتبارات استانداری مجسمه این شهید گرانقدر ساخته می‌شود. هم‎اکنون مجسمه‎ساز این طرح تعیین شده و تنها منتظر تعیین مکان آن هستیم.
بازوند با بیان اینکه فرودگاه خرم‌آباد نیز باید بیلبوردی برای به نمایش گذاشتن آثار شهدا و ایثارگران اختصاص دهد، افزود: همچنین اطلس شهدای استان باید تهیه شود که در جلسه بعدی شورا جزییات این موضوع بررسی می‌شود.
 
کد مطلب: 186790
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...