داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیر کل بنیاد قزوین:
تكريم شهدای بسیج، احترام به مردانگي و مروت ملت است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵
تكريم بسيج، بویژه شهدای بی‌ادعا و خط شکن بسیج، احترام به مردانگي و مروت ملتی است که درس شجاعت و استقامت را از مولایمان، حضرت علی(ع) و سرور آزادگان، حسین ابن علی(ع)، آموخته است، پاسداشت جوانمرداني که آینده‌ی ما و فرزندان این مرز و بوم را تضمین کردند.
 
به گزارش ایثار، واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، در آستانه سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام راحل، با صدور پیامی، یاد و خاطره‌ی شهدا و رزمندگان بسیج را گرامی داشت. در این پیام آمده است:
نام بسيج، يادآور خاطره‌ی عزيزترين نهاد و بزرگترين مردان تاريخ ما است. نهادي كه به تعبير امام راحل تشكيل آن «يقينا از بركات و الطاف جليه خداوند تعالي بود.» و «شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه‌هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي‌دهد. بسيج مدرسه‌ی عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش بر گلدسته‌هاي رفيع آن، اذان رشادت و شهادت سر داده‌اند. بسيج ميقات پا برهنگان و معراج انديشه پاك اسلامي است كه تربيت يافتگان آن نام و نشان در گمنامي و بي‌نشاني گرفته‌اند. بسيج لشكر مخلص خدا است كه دفتر تشكيل آن را همه مجاهدان، از اولين تا آخرين امضا نمودند».
هفته بسيج، فرصت مناسبی براي بازخواني روزهای دفاع مقدس و روزهاي پس از آن است؛ روزهايي كه بسيجيان جان برکف با ایثار هستی خویش، به ایران و اسلام، هستی ابدی بخشیدند و امروز نیز هر روز و هر هفته‌ی مان از آن بسيج است و راه پایداری نظام جمهوری اسلامی نيز حضور جانانه‌ی بسیجیان در ميدان است.
و باید باور كرد كه تنها راه پیشرفت و توسعه‌ی كشور، توجه به فرهنگ بسيج و حاكميت تفكر بسيجي بر همه‌ی عرصه‌ها است؛ چرا كه «اگر بر كشوري نواي دل نشين تفكر بسيجي طنين‌انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهان خواران از آن دور خواهد شد و الا هر لحظه بايد منتظر حادثه ماند».
و حال ضمن گرامی داشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(س)، تكريم بسيج، بویژه شهدای بی‌ادعا و خط شکن بسیج را احترام به مردانگي و مروت ملتی می‌دانیم که درس شجاعت و استقامت را از مولایمان، حضرت علی(ع) و سرور آزادگان، حسین ابن علی(ع)، آموخته‌اند، پاسداشت جوانمرداني که با خلق حماسه‌های جاوید، آینده‌ی ما و فرزندان این مرز و بوم را تضمین کردند.
سلام و صلوات خدا بر امام و بنیانگذار بسیج، شهيدان سرافراز بسيج و درود و بركات او بر بازماندگان بسیجی شهدا و ایثارگران و زنان و مرداني كه سنگر آنان را همچنان پاس داشته‌اند.
کد مطلب: 187213