پیکر جانباز 70 درصد مراغه ای تشییع شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
مراغه - ایرنا - پیکر صاحبعلی محمدپور، جانباز 70 درصد هشت سال دفاع مقدس که پس از تحمل 35 سال درد و دوری از یاران شهیدش به جمع قافله شهیدان پیوست، بر دوش مردم این شهر تشییع شد.
 
به گزارش ایرنا، امام جمعه موقت مراغه روز جمعه در آئین تشییع این شهید گلگون کفن افزود: این شهید با 70 درصد جانبازی حدود 35 سال با عوارض ناشی از جراحات جنگ تحمیلی مبارزه کرد و نماد مقاومت در مقابل ستمگری های دشمنان است.
حجت الاسلام حمید محمدی راد افزود: استکبار و در راس آن آمریکا بداند که ایران مملو از مردان جان برکف و سربلندی چون شهید صاحبعلی محمدپور است.
وی گفت: مردان آن زمان کسانی بودند که با دست بردن در شناسنامه خود آن هم نه برای گرفتن پست و مقام و ثروت و بلکه برای ایثارگری، پا در عرصه جنگ گذاشتند و با دشمنی که جهان پشت او بود مردانه جنگیدند.
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران مراغه نیز در حاشیه تشییع پیکر این شهید به خبرنگار ایرنا گفت: شهید صاحبعلی محمدپور متولد 1335 در مراغه، 2 خرداد 1360 در منطقه انگوش دزفول و بر اثر اصابت ترکش خمپاره از ناحیه دست راست و قفسه سینه به درجه رفیع جانبازی نایل شده بود.
شفیع محمدی افزود: وی در بیمارستان امیر المومنین (ع) مراغه بستری بود و سرانجام پس از تحمل سال ها درد و رنج مصدومیت روز گذشته به شهادت رسید.
آئین تشییع این شهید از مسجد شهدا تا میدان مصلی مراغه برگزار شد و حاضران در میدان مصلی بر پیکر این کبوتر سبک بال نماز اقامه کردند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت با تقدیم یک هزار و 400 شهید گلگون کفن به اسلام و انقلاب در فاصله 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
3077/518 ** خبرنگار:عیسی عطاپور** انتشار دهنده: محمد عزیزی راد
انتهای پیام /*
 
کد مطلب: 188704
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور