فرهنگ ایثار و شهادت روح گفتمان اقتصاد مقاومتی است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۱
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی در جامعه مطرح شود باید آن را با مباحث ارزشی برای مردم نهادینه کنیم چراکه ایثار و فداکاری به معنای تلاش بیشتر و توقع کمتر بوده و این موضوع مصداق از خودگذشتگی برای رشد جامعه و حفاظت از آن در برابر تهدیدها و خطرات و مشکلات است.
فرهنگ ایثار و شهادت روح گفتمان اقتصاد مقاومتی است
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام سیدحسن مؤذنی در ششمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران که در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ فداکاری، ایثار و شهادت در جامعه، گفت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری لازم است که به این مقوله توجه ویژه ای بشود. در همین راستا اولین موضوع مورد نظر فرهنگ سازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد بود.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: باید فرهنگ ایثار، فداکاری و شهادت در جامعه نهادینه شود و در همین جهت باید یاد و خاطره 220 هزار شهید، 4 هزار شهید دانشجو،  3 هزار و 400 شهید طلبه و 33 هزار شهید دانش آموز را گرامی بداریم که به راستی فداکاران و ایثارگران واقعی آنان بودند.
حجت الاسلام مؤذنی تصریح کرد: کسی که جان یک نفر، یا افراد و جامعه و یا حتی یک نسل را از انواع خطرات نجات می‌دهد نزد خداوند جایگاه و شأن ویژه ای دارد و در قرآن چندین بار به این مسئله اشاره شده است. بنابراین باید آیندگان و جوانان و نخبگان با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا باشند و بدانند که ایثارگران دست به چه حماسه‌های بزرگی زدند.
وی در توصیف حماسه‌های آفریده شده در جریان انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام خمینی (ره) زندگی خود را وقف جامعه و مردم کردند و در راه ایثار برای کشور، فرزندان خود را فدا کرد تا جامعه نجات پیدا کند. همچنین در دوران دفاع مقدس رزمندگان جانبازان عزیز ایثارگری کردند و امروز افرادی در عرصه‌های مختلف از مردم حفاظت می‌کنند تا جامعه ترقی کرده و بالنده شود.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت روح اقتصاد مقاومتی است، اعلام کرد: اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی در جامعه مطرح شود می‌بایست آن را با مباحث ارزشی برای مردم نهادینه کنیم. چراکه ایثار و فداکاری به معنای تلاش بیشتر و توقع کمتر بوده و این دقیقاً مصداق از خودگذشتگی برای رشد جامعه و حفاظت از آن در برابر تهدیدها و خطرات و مشکلات است.
وی خاطرنشان کرد: امید است که مسئولان در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم بردارند که موفقیت در این عرصه باعث رشد و ترقی جامعه خواهد بود.
گفتنی است که در ادامه این مراسم از سازمان‌ها و وزارت خانه‌هایی از جمله سازمان بهزیستی، هلال احمر، وزارت بهداشت، وزارت علوم، سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمان انتقال خون به سبب همکاری برای تشویق دانشجویان و نخبگان در ترویج فرهنگ فداکاری در جامعه تقدیر و تشکر شد.
همچنین علیرضا محمدی ایثارگر و آزاده، عباس شنکایی جانباز 70 درصد، اسماعیل خیرآبادی فرزند شهید، قاسم گیلانی جانباز 50 درصد، فؤاد هاشمی فرزند شهید، مهدی منصوری فرزند شهید، محسن رجایی پناه فرزند شهید، سید رضی نبوی ایثارگر و آزاده، عبدالمجید رحمانیان جانباز 50 درصد، مسلم نصر شهید مدافع حرم و علی رضا قلی پور شهید مدافع حرم به عنوان دانشجویان و نخبگانی که بیشترین فعالیت‌ها را در قالب اقدامات داوطلبانه و فداکارانه داشتند با اعطای لوح و تندیس تجلیل شدند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 188724
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...