داخلی صفحه همدان خبر
 
همسر شهيد فانوسي خبر داد:
راه‌اندازي کانون فرهنگي همسران شهداي مدافع حرم در همدان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
همسر شهيد فانوسي از راه‌اندازي کانون فرهنگي همسران شهداي مدافع حرم در همدان خبر داد.
راه‌اندازي کانون فرهنگي همسران شهداي مدافع حرم در همدان
 
ایثار همدان به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومي سپاه انصارالحسين(ع) استان همدان، سميرا حميدي‌نامدار از انجام فعاليت‌هاي فرهنگي در راستاي اهداف شهيدان مدافع حرم خبر داد و اظهار کرد: طرحي با عنوان شناخت شهداي مدافع حرم و آشنايي با اهداف والاي آنان آغاز شده است.
وي افزود: اين حرکت فرهنگي که با همکاري جمعي از همسران شهيدان مدافع حرم، شهيد کرمي، شهيد صانعي، شهيد قاضي‌خاني، شهيد زارع‌الواني و ضرابي‌زاده ويراستار مطالب نگارشي و شعباني آغاز شده، در دفتر پژوهشي واقع در باغ موزه دفاع مقدس هماهنگ و برنامه‌ريزي مي‌شود.
همسر شهيد فانوسي در ادامه سخنانش با اشاره به فعاليت‌هايي که تاکنون انجام داده است، عنوان کرد: با همکاري بسيج دانش‌آموزي و دانشجويي ملاقات‌هايي با گروه‌هاي دانش‌آموز و دانشجو داشته‌ام که با سخنراني و پاسخگويي به سؤالات و شبهات رواج‌يافته توسط دشمنان و مخالفان رهبر انقلاب و نظام اسلامي در ميان جوانان همراه شد.
حميدي‌نامدار ادامه داد: در ديدارهايي که با دانش‌آموزان و دانشجويان داشتم، بسياري از سؤالات در مورد هدف شهداي مدافع حرم از دفاع از حرم حضرت زينب(س) بود که با بيان سخنان و خاطرات همسر شهيدم توانستم مراتبي از اهداف شهداي مدافع حرم و روحيه ولايتمداري آنان را بيان کنم.
وي همچنين به جمع‌آوري عکس‌ها و خاطرات و زندگي‌نامه شهداي مدافع حرم توسط همسران و خانواده‌ شهدا و همرزمان آنان اشاره کرد و گفت: بخشي از آثار و خاطرات شهيدان مدافع حرم در باغ موزه دفاع مقدس جمع‌آوري مي‌شود و خاطرات و زندگي‌نامه آنان نيز به صورت کتاب منتشر خواهد شد.
همسر شهيد فانوسي از ديگر برنامه‌هاي فرهنگي در اين زمينه به تشکيل کانون فرهنگي با همکاري همسران شهدا در کميته امور بانوان اشاره و خاطرنشان کرد: هدف اين کميته، پرداختن به تمام جوانب و مباحث عمومي مورد نياز قشرهاي جامعه به ويژه دانشجويان است که با تشکيل جلسات سخنراني و گفتگو ديدگاه جامعه در مورد بحث‌هايي چون شهادت و فرهنگ حجاب ارتقا يابد.
حميدي‌نامدار از کتاب «با اجازه بزرگترها بله» نام برد و گفت: اين کتاب نوشته مونا اسکندري و در مورد زندگي و خاطرات مربوط به خواستگاري و دوران نامزدي شهداي مدافع حرم است و به خاطراتي از شهيد فانوسي نيز در آن اشاره شده است.
وي به ادامه همکاري خود با جبهه مقاومت اشاره کرد و افزود: با شرکت در همايش‌ها و جلسات سخنراني جبهه مقاومت، بيش از پيش در راستاي اهداف شهداي مدافع حرم قدم خواهم برداشت.
کد مطلب: 189220
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...