24آذرماه روز ملي شهداي چابهار
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۰
امام جمعه شهرستان چابهار: 24 آذر ماه به عنوان روز ملي شهداي شهرستان چابهار نامگذاري میشود.
 
به گزارش ايثار واحد سيستان و بلوچستان ،امام جمعه شهرستان چابهاردر یادواره شهدای تاسوعا گفت:شهدا بالاترين پاداش و مزد كه همانا شهادت در راه خداوند است را كسب نموده اند و نزد خداي خويش شادمان و خوشحال بسر مي برند.
وي افزود:شهدا رفتند و وظيفه اي بسيار سنگين را بر دوش ما قرار نهادند و ما بايد ياد و خاطره آنان را زنده نگه بداريم امروز دشمنان مي خواهند يا د و خاطره شهدا را كمرنگ كنند و وظيفه ماست كه ياد اين عزيزان سفركرده را زنده بداريم.
وی در ادامه خاطر نشان كرد:و چه زيباست كه ما خيابان ها معابر و ميدان هاي شهرمان را با نام زيباي شهيدانمان مزين مي سازيم و اين جزو كوچكترين كارهايي است كه براي زنده نگه داشتن ياد آنان مي كنيم.
حجت الاسلام و المسلمين موسوي با بیان اینکه :دشمنان دون و قسم خورده ي اين نظام هستند افزودند: دشمنان انقلاب حتي در روز تاسوعاي حسيني هم دست از جنايت هاي بيرحمانه خود برنداشتند و بار ديگر با حمله تروريستي و انفجار بمب در بين عزاداران حسيني چهره زشت و شيطاني خود را به جهانيان نشان دادند.و به ياد مظلوميت شهداي حادثه تروريستي تاسوعاي حسيني چابهار اين روز را به نام روز ملي چابهار نامگذاري مي شود .
۲۴ آذرماه ۸۹ همزمان با تاسوعاي حسيني  سالروز واقعه تروريستي و تلخبار انفجار بمب در بين عزاداران حسيني بود كه مردم را به خاك خون كشيدند و تعدادي از شهروندان چابهاري به شهادت رسيدندو تعدادي زيادي نیز مجروح شدند
 
کد مطلب: 189360
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...