معتمدین معین بازوی توانمند بنیاد هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۱
 
به گزارش«ایثار»، سیدمنصور موسوی در جلسه شورای معتمدین معین ضمن تقدیر وتشکر از واحد مددکاری اظهارداشت: معتمدین معین به همراه کارمندان بنیاد در قالب تیم‌هایی که برای این دیدار تشکیل شده در ارائه خدمات به جامعه شاهد و ایثارگر تلاش می‌کنند.
وی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های فرهیختگان و نخبگان جامعه هدف در راستای اهداف فرهنگی بنیاد گفت: سمن ها و معتمدین معین بازوی توانمند بنیاد در پیگیری امور خانواده های شهدا هستند و می توانند در زمینه پیگیری مسائل و مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بنیاد را یاری کنند .
مدیر کل بنیاد از مشارکت گسترده و موثر معتمدین معین به عنوان سرمایه ای اجتماعی و فرصتی ارزشمند برای توسعه اثر گذار و زمینه ای برای عرضه مهارت های اجتماعی و نقش آفرینی ایثارگران یاد کرد و گفت: می توان از ظرفیت ایثارگران متخصص در مشارکت ارائه خدمات به ایثارگران و ایفای نقش و عملکرد اجتماعی بهره گیری کرد.
وی با بیان اینکه برخی از خانواده های شاهد و ایثارگر به‌ دلیل مناعت‌ طبعی که دارند به بنیاد مراجعه نمی‌کنند، افزود: این دیدار‌ها به کمک معتمدین معین با هدف برقراری ارتباط عاطفی و رفع مشکلات خانواده‌های جانبازان، شهدا، ایثارگران و اطلاع‌رسانی در خصوص خدماتی که بنیاد ارائه می‌کند، برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد استان در ادامه  از عضویت 290 نفر معتمدین معین در استان خبر داد و گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از ظرفیت‌ها و توانایی‌های معتمدین معین در ارائه خدمات به خانواده شهدا و ایثارگران کمک می‌گیرد و این قشر بر اساس مدرک تحصیلی در گروه‌های تخصصی مانند اشتغال تقسیم‌بندی می‌شوند تا بتوانند خدمات هدفمند به خانواده شهدا و ایثارگر و جانبازان ارائه دهند.
موسوی افزود: معتمدین معین می‌توانند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موثر باشند چرا که آن‌ها با فرهنگ ایثار و شهادت ارتباط تنگاتنگی دارند و می‌توانند در این موضوع نقش مهمی داشته باشند.
مدیرکل بنیاد با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌های حوزه مددکاری و مشاوره بنیاد، گفت: اجرای توسعه و تثبیت شبکه دانشجویی، راهیان نور، شورای مشورتی استانداران و فرمانداران، فعال‌سازی ارتقا و دیدار‌ها در طرح سپاس و جذب معتمدین معین و آموزش از جمله این فعالیت‌ها است.
در ادامه شرکت کنندگان در این جلسه درخصوص ارتقاء سطح فرهنگ جامعه ایثارگری و وظایف مندرج در بخشنامه شبکه اقشار معتمدین معین به بحث و گفتگو پرداختند .
انتهای پیام/
کد مطلب: 189644
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...