اساسنامه طرح شاهد دانشگاهها با رویکرد فرهنگی در حال بازبینی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: اساسنامه طرح شاهد دانشگاهها با رویکرد فرهنگی در حال بازبینی است.
اساسنامه طرح شاهد دانشگاهها با رویکرد فرهنگی در حال بازبینی است
 
به گزارش «ایثار»، همایش هم اندیشی روسای دانشگاههای استان قم با حضور معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، امام جمعه قم، مدیرکل بنیاد استان و مدیرکل آموزش کشور برگزار شد.
حجت الاسلام موذنی در این همایش با بیان اینکه  اساسنامه طرح شاهد دانشگاهها با تاکید بر نگاه فرهنگی در حال بازبینی است، گفت: این اساسنامه با انجام کارهای کارشناسی و بررسی های صورت گرفته در حال بازبینی است و با توجه به اینکه دانشجویان شاهد امروز در مقاطع مختلف از جمله تحصیلات تکمیلی هستند و تعداد زیادی نیز در مرحله فارغ التحصیلی هستند، پرداختن به مباحث فرهنگی و تحصیلی این عزیزان از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی ادامه داد: اکنون در سی امین سالگرد طرح شاهد که در سال 65 توسط حضرت امام خمینی (ره) ابلاغ گردید، قرار داریم و بعد از گذشت سه دهه امروز دستاوردهای خوبی کسب شده است.
حضور 65 هزار دانش آموز در 1350 مدرسه شاهد و طرح پراکنده در سراسر کشور و 36 هزار دانشجوی ممتاز و هفت هزار نخبه در مقاطع مختلف خروجی خوبی در طول این مدت است.
حجت الاسلام موذنی تاکید کرد: امروز یکی از مباحث مهم در حوزه آموزش رصد تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر است که به عنوان یک اصل مطرح می باشد.
وی ضمن قدردانی از تعامل مناسب بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در تعامل با دانشگاهها و فعالسازی ستادهای شاهد در سطح آموزش عمومی و عالی، اضافه کرد: فعالیت 17 هزار نفر از اساتید و دانشجویان در قالب معتمدین دانشجویی در سراسر کشور از دیگر گام هایی است که در راستای کیفیت بخشی به مباحث آموزشی و فرهنگی برداشته شده است.
حجت الاسلام موذنی افزود: ما امروز امانت دار شهدا هستیم و باید نسبت به نسل شاهد و ایثارگر در دانشگاهها تلاش لازم را داشته باشیم، نقش دانشگاهها امروز در بعد علمی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر از اهمیت برخوردار است، لذا ستادهای شاهد دانشگاهی باید در این عرصه تقویت شود.  
وی در پایان افزود: علاوه بر دانشگاهها با توجه به حضور 4000 طلبه شاهد و ایثارگر، فعالیت ستاد شاهد حوزه از دیگر اقداماتی است که پیگیری می شود.
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی امام جمعه قم نیز در این همایش ضمن گرامی داشت میلاد رسول گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت تاکید کرد: در دوران جاهلیت که مردم از علم و دانش بی بهره بودند، پیامبر (ص) توانست با رفق و مدارا اسلام را ترویج دهد.
وی افزود: قم مرکز انقلاب و مرکز ترویج، تعلیم و تبلیغ معارف اهل بیت (ع) است، قم پایگاه فرهنگی است و با وجود این شرایط مسئولیت افراد برای نشر معارف و فرهنگ اهل بیت (ع) سنگین تر می باشد. 
در ادامه این مراسم سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: امروز این دانشجویان در سنگر دانشگاه و در حوزه کسب علم و دانش تلاش می کنند تا به جنگ نرم برخاسته و با رشد و پیشرفت جامعه در کنار تعالی معنوی حافظ دستاوردهای شهدا باشند.
وی تاکید کرد: امروز شاهد بیداری اسلامی هستیم، چشم آزادگان به انقلاب اسلامی است که بعد از چهار دهه با تلاش بی وقفه فرزندانش توانسته استقلال و آزادی و عزت و امنیت خود را با وجود همه توطئه ها حفظ کنند.
وی برگزاری این همایش را تعامل و هم اندیشی روسای دانشگاهها و ستادهای شاهد دانشگاه با بنیاد در راستای برقراری ارتباط نزدیک تر و تقویت بنیه علمی دانشجویان و تقویت مسایل فرهنگی به ویژه احیای فرهنگ ایثار و شهادت ذکر کرد.
در این جلسه همچنین دکتر دیرباز رییس دانشگاه قم توجه به دانشجویان شاهد و ایثارگر و اساتید ایثارگر دانشگاهها را ضروری دانست و افزود: توجه به تقویت مبانی فرهنگی و برنامه ریزی در این راستا و تعامل با بنیاد در راستای خدمت به این عزیزان ادای دین به شهدا است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 189803