دویست و یازدهمین شماره ماهنامه افضل منتشر شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
دویست و یازدهمین شماره نشریه افضل ویژه آذرماه منتشر شد.
دویست و یازدهمین شماره ماهنامه افضل منتشر شد
 
به گزارش «ایثار»، این شماره حاوی مطالبی چون «گفتمان ولایت»، «جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت در تقویت وحدت اسلامی»، «ایران اسلامی در سایه ایثار و فداکاری ایثارگران، ایستادگی و مقاومت کرده است»، «آزادگان جهان راه ایستادگی را از امام حسین (ع) آموختند»، «افزایش دو برابری دیدار مسئولان با ایثارگران نسبت به سال‌های گذشته»، «تلاش برای پیشرفت نوعی ایثارگری و مجاهدت است»، «خدمات درمانی به جانبازان ضایعات نخاعی»، «آسیب‌های نخاعی»، «بوچیا چیست؟»، «تشریح اقدامات یازده‌گانه بنیاد در خصوص جانبازان اعصاب و روان و PTSD»، «بسیج تفکری از گذشته و برای آینده»، «تفکر بسیجی مبتنی بر فرهنگ ایثار و شهادت است»، «بنیاد در ارائه خدمات به خانواده شهدای مدافع حرم با سایر شهدا تفاوتی قائل نیست»، «خدمات الکترونیکی بنیاد به ایثارگران شتاب می‌گیرد»، «عنصر عشق و ایمان عامل موفقیت و تداوم معتمدین معین است»، «آشنایی با قوانین و جرائم رایانه‌ای»، «استقبال از غرفه بنیاد از بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات»، «حضور رییس و مسئولان بنیاد در نمایشگاه مطبوعات»، «نشست تخصصی کتاب و کتاب‌خوانی در حوزه ایثار و شهادت برگزار شد»، «طرح ویژه فروش اقساطی بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو کارکنان بنیاد»، «استرس در محیط کار»، «حکایت‌هایی از راهکارهای سازمانی و مدیریتی»، «نگاه ویژه بنیاد به دانشجویان، دانش آموزان و نخبگان»، «مسابقات فوتسال مرکز مقاومت بسیج بنیاد برگزار شد»، «اخبار کوتاه از سراسر کشور»، «بنیاد همواره یکی از دستگاه‌های موفق و پیشرو در ارزیابی عملکرد بوده است»، «کرمانشاه چهره زیبا و سینه ستبر ایران اسلامی»، «بازمهندسی و ارتقاء مستمر و مؤثر فرهنگ ایثار و شهادت»، «ماه پیامبر اعظم»، «وحدت اسلامی»، «پایه‌گذاری هفته وحدت»، «روز نیروی دریایی ارتش»، «گفتمانی از دانشجویان انقلابی برای دانشگاه‌های امروز»، «معرفی عراق به‌عنوان متجاوز از سوی سازمان ملل»، «شهید غریب قریب»، «شهید مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه» و «شهادت سومین شهید محراب» است.
در بخشی از یادداشت سردبیر این شماره نشریه افضل می خوانیم: پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) بر اساس منابع معتبر در دسترس که مورد وثوق و قبول همه فرق و مذاهب اسلامی است جهاد و شهادت در راه خدا را فضیلتی بزرگ و مایه رستگاری فردی و جمعی خوانده‌اند و در این موضوع اختلافی وجود ندارد. از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نیز تاکنون و از منظر بزرگانی همچون امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری فرهنگ شهادت کارآمد است و این فرهنگ است که سبب عزت، استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشور شده است لذا باید پذیرفت یکی از رشته‌های بسیار محکمی که می‌توان برای دستیابی به ریسمان الهی بر آن چنگ زد و به وحدت اسلامی رسید فرهنگ ایثار و شهادت است؛ با وجود فرهنگ ایثار و شهادت بود که در دوران دفاع مقدس نه تنها شکاف‌های قومی و مذهبی تحریک شده توسط گروهک‌های سیاسی معاند با نظام مقدس جمهوری اسلامی فروکش کرد بلکه روحیه وحدت ملی تقویت گردید.
مصاحبه تفصیلی این شماره به گفت‌وگو با مسعود جوادی رییس مرکز ضایعات نخاعی بنیاد اختصاص دارد که در قسمتی از آن از قول جوادی می‌خوانیم: یکی از مهم‌ترین گنجینه‌های آموزشی مرکز ضایعات نخاعی را می‌توان راه‌اندازی سایت آن دانست. این سایت در سال 1384 راه‌اندازی شده است و از آن زمان تا امروز در حدود 2 میلیون و 190 هزار مرتبه مورد بازدید قرار گرفته است که با توجه به 30 هزار بازدید ماهانه، به صورت متوسط شامل روزی 1000 بازدید است. این سایت شامل اخبار مرکز و مطالب آموزشی است. تولید هر نوع محتوای آموزشی در این سایت با دید ملی انجام می‌شود و در این زمینه نگاه مرکز ضایعات نخاعی تنها متوجه جانبازان نیست و مطمئناً تمام معلولین و آسیب دیدگان نخاعی در سطح کشور می‌توانند از این مطالب استفاده کنند. مطالب مطرح شده در کارگاه‌های آموزشی و پی‌دی‌اف کتاب‌های منتشر شده در زمینه آسیب‌های نخاعی به صورت مستمر در این سایت بارگذاری می‌شوند. بخشی از این سایت، سامانه مخصوص مشاوره است که هر فردی از هر نقطه کشور که دچار آسیب‌دیدگی باشد می‌تواند از آن استفاده کند و جواب متخصصانی که با ما در ارتباط هستند اخذ می‌شود و در سایت قرار داده می‌شود.
همچنین گفت‌وگو با محمدعلی فقیه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد ابطحی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران دیگر گفتگوهای این شماره نشریه افضل هستند.
پرونده ماه دویست و یازدهمین شماره نشریه افضل نیز به استان کرمانشاه اختصاص دارد که گفت‌وگو با حجت‌الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه از بخش‌های این پرونده است.
نشریه افضل به صاحب‌امتیازی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرمسئولی و سردبیری علیرضا کریمیان و زیر نظر شورای نویسندگان منتشر می‌شود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 189804