خاطرات و وصایای شهدا و ایثارگران بهترین منبع برای ترویج ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۰
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خاطرات و وصایای شهدا و ایثارگران بهترین منبع برای ترویج ایثار و شهادت است.
خاطرات و وصایای شهدا و ایثارگران بهترین منبع برای ترویج ایثار و شهادت است
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام سید حسن مؤذنی در سفر به استان کرمان و در دیدار با آیت الله جعفری، امام جمعه کرمان گفت: تلاش داریم از ظرفیت های ایثارگران و فرزندان آنان به نحو احسن استفاده کنیم و امیدوارم در آینده با هم اندیشی بیشتر بتوانیم کارهای بزرگ و ماندگاری انجام دهیم.
حجت الاسلام سیدحسن مؤذنی خاطرات و وصایای ایثارگران را بهترین منبع برای ترویج ایثار و شهادت دانست و گفت: ایثار تنها نقطه اتکا برای دور هم جمع کردن و پرورش دادن است.
در ادامه این دیدار آیت الله جعفری امام جمعه کرمان با تأکید بر اینکه موتور محرکه انقلاب اسلامی شهدا هستند، افزود: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همه مسئولین و دستگاه‌ها باید تلاش کنند و اگر مردم و مسئولان صبر و مقاومت را در این زمینه سرلوحه کار خود قرار دهند به پیروزی و موفقیت نزدیک می‌شوند.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با حضور در سالن کنفرانس استانداری با علیرضا رزم حسینی، استاندار کرمان دیدار و در خصوص مسائل فرزندان شهدا و ایثارگران گفتگو کرد.
حجت الاسلام سیدحسن مؤذنی در این جلسه با بیان اینکه شهدا در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل جانفشانی کردند، یادآور شد: امروزه شیوه‌های تهاجم دشمنان تغییر کرده و وظیفه ما سنگین‌تر از دوران جنگ تحمیلی است.
حجت الاسلام مؤذنی، دانش آموزان شاهد و ایثارگر را یادگاران شهدا و ایثارگران دانست و تصریح کرد: ایران اسلامی همواره مدیون دلاوری و رشادت این عزیزان است و تمام تلاش خود را در بنیاد به کار خواهیم گرفت تا بهترین خدمت را به یادگاران شهدا و ایثارگران تقدیم کنیم، زیرا حل مشکلات فرزندان شاهد و ایثارگر وظیفه همگانی است.
معاون فرهنگی بنیاد افزود: ما امروز امانت دار شهدا هستیم و باید نسبت به نسل شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها، مدارس و دیگر حوزه‌ها تلاش لازم را داشته باشیم، نقش دانشگاه‌ها امروز در بعد علمی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر از اهمیت خاصی برخوردار است، لذا ستادهای شاهد دانشگاهی باید در این عرصه تقویت شوند.
وی ضمن قدردانی از تعامل مناسب بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان و استانداری در تعامل با دانشگاه‌ها و فعال‌سازی ستادهای شاهد در سطح آموزش عمومی و عالی، افزود: فعالیت اساتید و دانشجویان در قالب معتمدین دانشجویی از دیگر گام‌هایی است که در راستای کیفیت بخشی به مباحث آموزشی و فرهنگی برداشته شده است.
حجت الاسلام مؤذنی در مراسم طرح همکلاسی آسمانی که با حضور افتخاری والدین شهید «احمد دانشی» در دبستان پسرانه شاهد کرمان برگزار شد گفت: آشنایی دانش آموزان با سیره، اهداف شهدا و ترویج فرهنگ شهادت در بین نسل جوان از مهم‌ترین اهداف این طرح است.
وی اظهار داشت: ارتباط و دیدار با خانواده شهدا، زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن‌ها و برگزاری یادواره، نسل جوان به خصوص دانش آموزان را با آرمان‌های شهدا آشناتر خواهد کرد.
حجت الاسلام مؤذنی ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری طرح همکلاسی آسمانی، اجرای این طرح را موفق دانست و گفت: با اجرای این طرح می‌توان نسل فعلی را با شهدای دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کرد.
در پایان این مراسم معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اهدای لوح یادبود از والدین شهید «احمد دانشی» تجلیل کرد.
حجت الاسلام سیدحسن مؤذنی در ادامه برنامه سفر کاری خود به استان کرمان از موسسه قرآنی، فرهنگی دارالتحفیظ قرآن کریم بازدید کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این بازدید ضمن تبریک هفته وحدت با ذکر احادیثی از ائمه اطهار (ع) با موضوع قرآن گفت: تمسک به قرآن و ترویج فرهنگ نورانی آن راه شهدا و ایثارگران است و راه شهدا و ایثارگران راه اسلام، راه تدبر در قرآن و پاسداری از این فرهنگ عظیم است و اگر بخواهیم راه شهدا و ایثارگران را ادامه دهیم باید فرهنگ نورانی قرآن را در جامعه بسط و گسترش دهیم تا حافظ پرچمی که شهدا و ایثارگران برافراشتند باشیم.
در ادامه این نشست آزاده سرافراز حجت الاسلام دایی زاده رییس موسسه قرآنی، فرهنگی دارالتحفیظ قرآن کریم اظهار داشت: محور و اساس کار ما در این مرکز سبک زندگی قرآنی است و پایه کار در حفظ قرآن کریم همان نکاتی است که در اسارت برای حفظ انجام دادم.
حجت الاسلام مؤذنی در ادامه سفر به استان کرمان در بازدید از دانشگاه علمی کاربردی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: باید از وجود خانواده شهدا و ایثارگران برای حل مسائل فرهنگی و اجتماعی در قالب تشکیل اتاق فکرها برای استفاده از توانمندی‌های آنان استفاده کرد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد همچنین با حضور در گلزار مطهر شهدای کرمان به مقام والای شهدا ادای احترام کرد و در این مراسم خاطرنشان کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند لذا باید با ادامه راه شهدا و تحقق خواسته‌های آنان، شهدا را از خود راضی نگه داریم.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 189806