داخلی صفحه یزد خبر
 
همایش پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در ابرکوه برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۷
همایش پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با حضور خانواده های شهدا و ایثارگران در شهرستان ابرکوه برگزار شد.
 
به گزارش «ایثار یزد» همایش پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با هدف ارتقای سلامت اجتماعی و با حضور خانواده های شهدا و ایثارگران در سالن اجتماعات بنیاد شهید شهرستان ابرکوه برگزار شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ابرکوه در این مراسم با بیان اهمیت و جایگاه نهاد خانواده در جامعه اسلامی بر لزوم جلوگیری از آسیب های اجتماعی توسط خانواده ها تاکید کرد.
مصطفی کریمی افزود: دین مبین اسلام همواره خانواده را به عنوان اولین مرکز آموزشی مورد توجه قرار داده است و والدین باید مسئولیت خود در این زمینه به بهترین شکل به انجام رساندند تا فرزندانی صالح را به اجتماع تحویل دهند.
در این مراسم کارشناس بهداشت روان مرکز بهداشت نیز پیرامون شادبودن وشاد زیستن گفت:  دور کردن خاطرات بد که عامل ایجاد انرژی منفی در ذهن هستند و داشتن انرژی مثبت و ذهن را درگیر مسائل و خاطرات خوش هرچند کوچک کردن ما را به سمت آرامش هدایت می کند و نتیجه آن خانواده ی سالم و پرانرژی است.
محمدی کارشناس آسیب‌های اجتماعی  در ارتباط با موضوع اعتیاد و نقش خانواده و دوستان در پیشگیری از آن گفت: اضطراب ،عدم توانایی حل مساله،سرکوب احساسات وعواطف و استفاده غیر اصولی از وسایل ارتباط جمعی از عوامل ابتلا به اعتیاد است
 وی خانواده موفق را خانواده ای دانست که محیطی شاد وصمیمی در خانه ایجاد می‌کند تا فرزندان کمتر به محیط های ناسالم رغبت داشته باشند ونیاز است که والدین برای برخورد با فرزندان راهکارهایی متنوع وجذابی داشته باشند و برای مشکلاتی که توانایی حل آن را ندارند از افراد مورد اعتماد و کاردان مشورت بگیرند.
کد مطلب: 190089