داخلی صفحه همدان خبر
 
سردار اهوازيان در مراسم اربعين شهيد مدافع حرم «محمدحسين بشيري»
شهيدان در هر زمان به داد انقلاب اسلامي و مردم رسيده‌اند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱
سردار اهوازيان در مراسم اربعين شهيد مدافع حرم «محمدحسين بشيري» :شهيدان در هر زمان به داد انقلاب اسلامي و مردم رسيده‌اند.
شهيدان در هر زمان به داد انقلاب اسلامي و مردم رسيده‌اند
 
ایثار همدان به گزارش گروه خبر روزنامه هگمتانه"يكي از فرماندهان دوران دفاع مقدس با بيان اينكه شهدا در هر زمان به داد انقلاب اسلامي و مردم و کشور رسيده‌اند، گفت: برخي مدعي هستند شهداي مدافع حرم براي پول به سوريه رفته‌اند، اين اراجيف چيست؟ شهيدان ما را روسفيد كرده و با حضور آنها ارتش بزرگ اسلامي شکل‌ گرفته است.
سردار عبدالفتاح اهوازيان پنجشنبه گذشته در مراسم اربعين شهيد مدافع حرم «محمدحسين بشيري» با گراميداشت ياد و خاطره شهدا و به خصوص شهداي مدافع حرم اظهار کرد: مردانگي از وجود شهيدان مي‌بارد و ما نيز در برابر آنها خجالت‌زده هستيم.
وي با بيان اينکه شهيد بشيري هرگونه سختي و آموزشي را سپري کرد تا شايد جايي به درد اهل بيت(ع) بخورد و در نهايت نيز چنين شد، افزود: شهدا، زنده‌اند و بايد راه آنها را ادامه دهيم، ما به اين گونه مراسم نمي‌آييم که مرده‌پرستي کنيم بلکه معتقديم شهيدان زنده‌اند و راه را به ما نشان مي‌دهند.
اين فرمانده دوران دفاع مقدس با بيان اينکه شهدا در هر زمان به داد انقلاب اسلامي و کشور و مردم رسيده‌اند، ادامه داد: وقتي انقلاب اسلامي پيروز شد، اسم از نابودي عنقريب رژيم صهيونيستي آمد که اين را بايد از برکات جمهوري اسلامي ايران دانست.
وي با اشاره به اثرات انقلاب اسلامي در جهان به ويژه کشورهاي مسلمان و آزاديخواه و با بيان اينکه نيجريه شيعه نداشت و آيت‌ا... زکزاکي خود از اهل سنت بود ادامه داد: امروز 25 ميليون شيعه در نيجريه وجود دارد که الگوي 58 کشور آفريقايي شده است.
وي با بيان اينکه خانواده شهيدان همان‌هايي هستند که انقلاب اسلامي را بيمه کرده‌اند که نمونه آن را مي‌توان در 9 دي ديد؛ افزود: در فتنه 88 اين مردم بودند که در دفاع از ولايت، کار فتنه‌گران را يکسره کردند.
وي با اشاره به شهداي خان طومار و با طرح اين سؤال که چرا براي آنها عزاي عمومي اعلام نکردند؟ گفت: چرا برخي مي‌خواهند الگوها را تبديل به عبرت کرده و عبرت‌ها را تبديل به الگو کنند؟
سردار اهوازيان خطاب به برخي مدعيان که فکر مي‌کنند به تدابير آنهاست که کشور امنيت دارد، افزود: اين شهدا بودند که امنيت را براي کشور رقم زدند، آن وقت همين‌ها به شهيدان اهانت مي‌کنند.
وي با بيان اينکه اتحاديه اروپا، اتحاديه عرب و... نتوانستند روسيه را منصرف کنند، بيان کرد: مدافعان حرم کاري کردند که روسيه در سوريه زانو زد. شهداي مدافع حرم ارتش بزرگ اسلامي را شکل دادند.
*برخي در داخل هنوز منشور آزادي امام حسين(ع) را ياد نگرفته‌اند
فرمانده قرارگاه نصرت با تأکيد بر اينکه ما توانستيم منشور امام حسين(ع) که «اگر دين نداريد آزاده باشيد» را به روس‌ها ياد بدهيم، ادامه داد: اين در حالي است که برخي در داخل هنوز منشور آزادي امام حسين(ع) را ياد نگرفته‌اند.
وي خطاب به بدخواهان اظهار کرد: اگر با شهدا، جمهوري اسلامي و ولايت بد هستيد، براي امنيت و ناموس خود آزاده بوده و به آن احترام بگذاريد؛ چراکه شهيد راه وطن عزيز است.
سردار اهوازيان در ادامه با انتقاد از برخي مدعيان که پا روي پرچم اسرائيل نمي‌گذارند، گفت: برخي ابلهان مي‌گويند اگر فرماندهان و سردار سليماني نبودند داعش درست نمي‌شد، اين حرف‌هاي پوچ چه معنايي دارد؟ همه ما به حاج قاسم سليماني افتخار مي‌کنيم زيرا با حضور شجاعانه اين بزرگان در ميدان مقابله با استکبار، ايران در امنيت قرار گرفته است.
*وقتي براي 14 چيني از شهدا صحبت کرديم با ما به نماز ايستادند
اين فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: امام خامنه‌اي فرمودند امروز بصيرت‌افزايي جهاد اکبر است، پس بايد به اين سمت رفت.
وي با تأکيد بر اينکه امروز شهيدان باعث طلوع خورشيد بيداري اسلامي شدند، ادامه داد: امروز مردم ديگر کشورها به فارسي صحبت مي‌کنند و زماني که از آن‌ها دليل آن را مي‌پرسيم مي‌گويند مي‌خواهيم فرمايش امام خامنه‌اي(مد ظله‌العالي) را به فارسي متوجه شويم.
اين فرمانده دفاع مقدس با تأکيد بر اينکه عزت کشور با حرکت در مسير شهدا و امام(ره) به دست آمد، نه با گفت‌وگو، مذاکره و خنديدن به تشريح جنايت‌هاي داعش در حلب پرداخت و اظهار کرد: آنها بچه‌هاي سه‌ ماهه را با سرنيزه به ديوار مي‌چسباندند و از آنها به عنوان بازي دارت استفاده مي‌کردند، آن وقت برخي وطن‌فروش‌هاي بي‌غيرت، مدافعان حرم را کودک کش مي‌خوانند.
وي خطاب به آنها با بيان اينکه شما دل مي‌شکنيد در حالي‌ که خارجي‌ها از ما درس مي‌گيرند ولي شما نمي‌گيريد، بيان کرد: مي‌دانيد چرا درس نمي‌گيريد، چون شکم‌هاي شما پر از لقمه‌هاي شبهه‌ناک، فيش‌هاي حقوقي، حق‌الناس، ويژه‌خواري و دزدي است که باعث شده نفهميد.
وي با اشاره به اينکه وقتي مدافع حرمي تير مي‌خورد داعش براي تضعيف روحيه مدافعان آن فرد را قطعه‌قطعه مي‌کند، افزود: جوان 21 ساله افغانستاني وقتي تير خورد داعش او را اسير کرد و از او خواست که به امام علي(ع) اهانت کند، اما اين جوان مقاومت کرد و داعش بدن او را قطعه قطعه کرد.
سردار اهوازيان با بيان اينکه برخي از خواب جهالت بيدار نمي‌شوند چراکه شهدا را با چشم دل نمي‌بينند، بيان کرد: وقتي براي 14 چيني از شهدا صحبت کرديم در زمان نماز در کمال تعجب ديديم که با ما به نماز ايستادند.
وي با طرح اين پرسش که براي شيعه کردن 14 چيني بودايي و مشرک چند هزار کتاب، کلاس و منبر نياز است؟ بيان کرد: بايد ديد اين شهيد کيست که همه ما را متحول مي‌کند اما برخي درک نمي‌کنند.
*شهدا ما را روسفيد کرده و با حضور آنها ارتش بزرگ اسلامي شکل‌ گرفته است
فرمانده دوران دفاع مقدس با بيان اينکه برخي مدعي هستند که شهداي مدافع حرم براي پول به سوريه رفته‌اند، ادامه داد: اين اراجيف چيست؟ چرا متوجه نيستيد که شهدا ما را روسفيد کرده و با حضور آنها ارتش بزرگ اسلامي شکل‌ گرفته است.
وي با اشاره به اينکه مقام معظم رهبري در کاليفرنيا 400 هزار مقلد دارد، افزود: پوتين مي‌گويد که من با هيچ‌کس بيشتر از 30 دقيقه جلسه نمي‌گذارم اما نفهميدم در جلسه با رهبر ايران چگونه دو ساعت گذشت.
سردار اهوازيان با بيان اينکه در سوريه با 116 کشور جنگيديم و توانستيم آن‌ها را شکست دهيم، گفت: همه مي‌توانند مانند شهيد محمدحسين بشيري، شهيد سردار همداني، سردار سليماني، شهيد فهميده و مثل سرداران بزرگ باشند.
کد مطلب: 190217
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...