داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره شهید «صادق گنجی» برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰
یادواره 670 شهید شهرستان دشتستان با محوریت شهید والامقام «صادق گنجی» سفیر فرهنگی ایران در لاهور پاکستان روز گذشته مورخ 5 دی ماه 95 برگزار شد.
یادواره شهید «صادق گنجی» برگزار شد
 
به گزارش « ایثار بوشهر»، این مراسم با حضور مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ، نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر بوشهر، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، فرماندار شهرستان، امام جمعه شهر برازجان و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر در مصلی نماز جمعه شهر برازجان برگزار گردید.
سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در این یادواره اظهار داشت: شهدا، رزمندگان، خانواده های آن ها، زنان و مادران این سرزمین مکتب مقاومت را به جهان صادر کردند.
وی اضافه کرد: بازتاب پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) و ایستادگی مردم قهرمان ما در دفاع مقدس امروز در شجاعت زنان و مردان یمنی، پیروزی های لبنان و حلب متبلور است.
رحیم صفوی درباره شهید صادق گنجی اظهارکرد: شهید گنجی سفیر فرهنگی ایران در لاهور پاکستان در هر سه محور شخصیتی اندیشه، تفکر و نبوغ، اخلاق و منش و عملکرد، مطلوب اسلام، قرآن، امام و انقلاب بود.
وی اظهارکرد: شهید گنجی در سن 24سالگی از چنان نبوغ و اندیشه بالای قرآنی، عقلانی و قدرت بیان و خطابه، اخلاق و رفتاری الهی برخوردار بود که بعنوان سفیر فرهنگی ایران در کشور پاکستان انتخاب شد.
رحیم صفوی اضافه کرد: این جوان در مدت 40ماه آنچنان با اخلاق و رفتارش برای دفاع از اسلام آزادی خواه و نجات بخش در مقابل جریانات تکفیری تلاش و مردم پاکستان را مجذوب خود کرد که پس از شهادتش هیچ کس نتوانست جای او را بگیرد.
وی، گنجی را سفیر واقعی انقلاب اسلامی معرفی کرد و ادامه داد: این فرد وارسته خردمند با عملکرد خود در طول سه سال در پاکستان نشان داد که یک دیپلمات ساده نبود بلکه یک سفیر انقلابی بود.
فرمانده دوران دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: حضور بیش از 12هزار رزمنده دشتستانی در طول دوره هشت سال دفاع مقدس، درخشش نیروهای تخریب این شهرستان که محور پیش روی ها و پیروزی های عملیات ها بود از افتخارات تاریخی مردم این شهرستان است.
وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم که فرزندان دلاور مردم دشتستان، در لحظات سخت و بحرانی چه حماسه ها آفریدند.
رحیم صفوی گفت: اگر در دوران دفاع مقدس تخریب چیان دشتستان نبودند و میادین را باز نمی کردند، چندین هزار رزمنده همزمان از بین می رفتند و آنها در عملیات ها نقش کلیدی داشتند.
در ادامه نادر گنجی فرزند شهید والامقام صادق گنجی طی سخنانی بیان داشت: جهان این روزها به علت جنایت ها، ترورها و حمام های خونی که براه افتاده در یکی از تاریکترین دوره های خود بسر می برد.
وی ادامه داد: حجم حملات تروریستی از زمان شروع قدرت های جهانی در منطقه سه برابر شده و منطقه را ناامن کرده است.
گنجی اضافه کرد: شهید گنجی قربانی همین خشونتی است که امروز همه ما را در معرض آسیب و خطر قرار داد است.
فرزند شهید گنجی گفت:گنجی و همه شهدا هم در زمان حیات شان سرمایه ای برای نظام، انقلاب و امام بودند و هم پس از شهادت شان الگویی برای نسل ماست.
انتهای پیام/
کد مطلب: 190342