داخلی صفحه لرستان خبر
 
عقد تفاهم نامه سه جانبه در خصوص تسهیلات خوداشتغالی ایثارگران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
تفاهم نامه سه جانبه ای بین بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره کل کار، تعاون و رفاه و اجتماعی و کمیته امداد در خصوص تسهیلات خوداشتغالی منعقد شد
عقد تفاهم نامه سه جانبه در خصوص تسهیلات خوداشتغالی ایثارگران
 
به گزارش "ایثار لرستان" مراد روشنی ،مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در نشست عقد تفاهم نامه سه جانبه بین اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی ، کمیته امداد و بنیاد شهید لرستان که دیروز 5 دی ماه برگزار شد گفت: چندین سال است که هیچگونه تسهیلات خود اشتغالی به ایثارگران تعلق نگرفته است و باید در برنامه ریزی های مرتبط با اشتغال ،جامعه ایثارگران نیز مورد توجه قرار گیرند.
وی گفت: با اینکه اشتغال به کار تعدادی از جامعه ایثارگران استان در کارخانجات مختلف صورت گرفته است اما این میزان 300 تا 400 نفری کافی نیست باید اقدامات بیشتری در این زمینه انجام داد.
روشنی با اشاره به اینکه عقد این تفاهم نامه در همپوشانی و نگاه مشترک به موضوع اشتغال و رفاه کمک می کند گفت:چنین اقداماتی گام موثری در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان یادآور شد: گفتمان سازی از ایثار و شهادت یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی است زیرا در طول هشت سال دفاع مقدس شهدا از کمترین منابع ، بیشترین بهره وری را به ارمغان آوردند که در همین راستا مدیریت جهادی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه نگاه دولتی به کار یکی از آسیب های حوزه کار و اشتغال است گفت: استخدام دولتی تنها 5 تا 10 درصد کارجویان را پوشش می دهد و 90 درصد کارجویان پشت صف طولانی جویندگان کار باقی می مانند که این نگاه نیاز به تغییر دارد.
کد مطلب: 190374