داخلی صفحه گلستان خبر
 
عصری با شعر مدافعان حرم گلستانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۸
مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان گلستان از برگزاری « عصری با شعر مدافعان حرم » با حضور خانواده های معزز شهدای مدافع حرم و شاعران برجسته استان گلستان خبرداد .
عصری با شعر مدافعان حرم گلستانی
 
به گزارش ایثار واحد گلستان ، مراسم «عصری با شعر مدافعان حرم» با هدف تکریم مقام والای شهیدان و تجلیل از خانواده های محترم انان، دوشنبه ششم دی ماه 95 در سالن آمفی تئاتر کتابخانه میرداماد رأس ساعت 14:00 با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان ،اداره کل کتابخانه های عمومی ، کتابخانه و مرکز اسناد موسسه فرهنگی میرداماد و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان، با حضور آیت ا... شاهرودی نماینده محترم مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ، قوانلو مدیر کل کتاب خانه های استان ، وزیری فرماندار مینودشت ، مسئولین استانی ،  خانواده معزز شهدا و شعرای برجسته استان برگزار گردید.
فاضلی مدیر کل بنیاد شهید وامورایثارگران استان گلستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و عرض خیر مقدم به خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و هنرمندان و شاعران استان گلستان گفت: اعتقاد قلبی ما بر این است که باید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از هنرمندان استفاده کنیم زیرا زبان گویا و رسای شعر در اقشار مردم بسیار تاثیر گذار است .
وی بیان داشت : شاعران ، هنرمندان و فیلم سازان می توانند با آثار خود جلوه ویژه ای به شهدای ما ببخشند و عوامل موثری در ترویج فرهنگ ایثارو شهادت در جامعه باشند .
مدیر کل بنیاد استان گلستان ضمن تقدیر از حضور شاعران در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی گفت: برگزاری عصرشعرمدافعان حرم که به حمدا... با استقبال اهالی فرهنگ وشاعران وعلاقه مندان مواجه گردید.
سخنران این مراسم حضرت آیت ا...حسینی شاهرودی نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری به جریان شناسی دوگروه حق و باطل پرداخت و  با اشاره به تاریخچه سلفی گری گفت: با نگاهی به تاریخ اسلامی می توان ریشه های تاریخی ظاهرگرایی را در خوارج وجنگ کوفه دید که دربرابر امام علی(ع) ایستادند.
آیت الله شاهرودی افزود: ابن تیمیه ومحمدبن عبدالوهاب به عنوان چهره های شاخص در جریان تکفیری این مکتب را به عنوان حاشیه اسلام مطرح کردند که از اسلام تنها به گزینش برخی اعمال وظاهرپرداخته است.
درادامه این مراسم، شاعران مطرح استانی آثاربرگزیده خود را برای حضار قرائت نمودند و درپایان مراسم از شاعران وخانواده شهدای مدافع حرم با اهدای لوح تقدیر و یک شاخه گل قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 190503
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...