داخلی صفحه زنجان خبر
 
قرائت زیارت عاشورا به مناسبت 9 دی ماه/ 9 دی یادمان یک حماسه عظیم است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰
مراسم پرفیض زیارت عاشورا با مشارکت بنیاد استان و همچنین اداره کل تبلیغات اسلامی به مناسبت 9 دی ماه برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در این مراسم با اشاره به اینکه امروز یادمان یک حماسه عظیم است، گفت: این رخداد به حتم در تاریخ انقلاب اسلامی نقطه عطفی محسوب می‌شود.
حجت الاسلام مسعود صفیاری با اشاره به اینکه فتنه 88 را باید افراد به خصوص نیروهای انقلابی، نیروهای ولایی، جلوه فرهنگی و انقلابی به عنوان یک نصب العین همیشه پیش‌رو داشته و تحلیل مناسبی از آن کنند، افزود: این تحلیل باید صحیح باشد نه برای اینکه در گذشته اتفاقی رخ داده بلکه در آینده شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.
وی ادامه داد: اگر بنا باشد در آینده گرفتار چنین حوادثی نشویم باید نگاهمان به گذشته و حال تحلیلی و دقیق باشد. چه بسا این روند در گذشته وجود نداشت و فتنه 88 رقم خورد. این‌ها در حالی بود که مقام معظم رهبری هشدارهای لازم را دادند و کاش ما نیز توجه می‌کردیم.
وی با بیان اینکه گرامیداشتن 9 دی اقدامی مناسب است اما همه اقدامات در این راستا خلاصه نمی‌شود، عنوان کرد: از اینرو 9 دی را بدون توجه به فتنه 88، بدون شناخته چهره پلید سران فتنه و عناصر نمی‌توانیم بشناسیم. همچون واقعه عاشورا یعنی تازمانی که جبهه یزیدی و معاویه شناخته نشوند جبهه علوی و جبهه امام حسین(ع) را نمی‌توانیم درک کنیم پس باید تحلیل درستی از فتنه‌گران 88 داشته باشیم تا حماسه 9 دی نیز به درستی درک شود.
حجت الاسلام صفیاری با اشاره به اینکه یکی از مشخصات فتنه 88 این بود که از پیش طراحی شده بود، بیان کرد: اما محاسبات دشمن در این وادی اشتباه بود چرا که در ابتدا لطف پروردگار شامل حالمان شد و پس از آن نیز فرماندهی مدبرانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری از مهیا شدن زمینه به ثمر نشستن اهداف شوم دشمن جلوگیری کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ویژگی بعدی فتنه 88 را برخورداری از ماهیت براندازی دانسته و اظهار کرد: این ویژگی به مفهوم یک اعتراض مسالمت آمیز نبود. ویژگی‌های دیگر این فتنه شامل قانون ستیزی و قانون گریزی، ولایت‌ستیزی و نشانه‌رفتن جایگاه رهبری به خصوص اصل ولایت فقیه، پیوند با جریان ضد انقلاب و دشمنان خارجی بود.  
در حاشیه این مراسم مدیرکل بنیاد استان زنجان با اشاره به اینکه نقش مردم در این حماسه مهم بود چرا که همراه با ولایت فقیه مقابل فتنه‌گران ایستادند تا اتفاق تاریخی را رقم زنند، گفت: مردم همیشه در صحنه کشورمان جوانان و عزیزانشان را برای حفظ میهن و ناموس خود راهی جبهه‌های حق علیه باطل کردند.
علی کاظمی ادامه داد: امروز کشور به حرمت خون شهدا سربلندانه در مقابل دشمن ایستاده است از این‌رو مردم قدردان آرامش و امنیت کنونی بوده و هیچگاه دشمن را در رسیدن به اهداف شوم به حال خود رها نمی‌کنند.
وی اظهار کرد: مردم کشورمان با حضور میلیونی خود در حماسه 9دی ماه 88 تمام توان دشمن در ایجاد فتنه را به زیر خاک کشیدند تا بگویند راه شهدایی را جان خود را در این راه فدای نظام و انقلاب کردند پایمال نخواهد شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 190728