داخلی صفحه گلستان خبر
 
همایش نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر گلستانی برگزارشد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری همایش تجلیل از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر استان گلستان خبر داد.
همایش نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر گلستانی برگزارشد
 
به گزارش ایثار واحد گلستان، همایش تجلیل از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر گلستانی  چهارشنبه هشتم دی ماه 95 در سالن اجتماعات شرکت گاز استان با حضور مسئولین ارشد استانی و شهرستانی برگزار شد.
مدیر کل بنیاد ضمن خیر مقدم  از حضور مسئولین استانی و شهرستانی، نخبگان و سرآمدان شاهد وایثاگر استان گلستان گفت: جایگاه ویژه شما عزیزان در جامعه بسیار با اهمیت بوده و بنیاد به شما عزیزان می بالد و جای بسی خوشحالی است توانسته ثمره فعالیت های خود را در شما عزیزان ببیند.
وی خطاب به مسئولین اظهار داشت: نخبگان شاهد و ایثاگر نقطه عطف در پیشرفت جامعه هستند و تببین جایگاه آنان در جامعه بسیار حائز اهمیت است چراکه در دوران نچندان دور، خود نیز پرورش دهندگان نخبه ، در دیگر عرصه های مختلف هستند.
 وی ادامه داد: وجود نخبگان در جامعه به معنی واقعی کلمه یعنی همسویی با نامگذاری شعار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال 95 « اقصاد مقاومتی ، اقدام و عمل » چراکه مصداق بارز اجرایی این شعار یعنی تولید فکر و ایده در جامعه و بروز استعداد ها و در نهایت شکوفایی اقتصاد مقاومتی به دست توانگر یادگاران شاهد وایثارگر است.
در ادامه خان بیکی کارشناس مسئول دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر بنیاد گلستان گفت: همانطور که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمودند: نخبگان به‌خصوص جوانان نخبه ، هدایایی کم‌نظیر و نفیس و امانت‌های الهی به ملت و مسئولان هستند. وظیفه‌ی مسئولان در قبال این هدایای گران‌قدر الهی، مراقبت از آنها و تلاش برای شناسایی و پرورش نخبگان بیشتر است.
همچنین افزود:نخبگان نیز در قبال این نعمت ، مسئول هستند و باید از طریق احساس مسئولیت و استفاده از این استعدادها و توانایی هادر مسیر صحیح خود، شکر آن را به‌جا آورند.
خان بیکی تعداد نخبگان،سرآمدان و پیشتازان تحصیلی شاهد و ایثارگر را یکصد و شصت و شش نفر اعلام کرد و گفت: بی شک بهره مندی از تخصص و تجربیات نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر جهت خدمات دهی به خانواده های شاهد و ایثارگر در همه ی زمینه های علمی و فناوری ،فرهنگی ، ورزشی ،اجتماعی،اقتصادی و ... موجب تبلور استعدادهای این عزیزان خواهد شد.
 وی خاطرنشان کرد:حمایت از چرخه علم و فناوری و نیز نخبه پروری از مهمترین اهداف بنیاد شهید و امورایثارگران به شمار می رود و اگر با هم اندیشی و مشارکت و تجارب فرهیختگان شاهد و ایثارگر جهت استعداد یابی،شناسایی و ارتقای سطح علمی و نخبه پروری بهره مند شویم یقینا" تعداد نخبگان شاهد و ایثارگر چند برابر خواهد شد.
کارشناس مسئول نخبگان و سرآمدان بنیاد گلستان ضمن ارائه گزارش آماری به تفکیک نوع دستاوردهای نخبگان شاهد و ایثارگر استان گفت:  تعداد 63 نفر با چاپ مقالات در مجلات ملی و بین المللی و همچنین 37 نفر پزشکان عمومی و متخصصین بیشترین آمار از 166 نفر را به خود اختصاص دادند  و سپس مولفین 22نفر و مخترعین 9نفر و اعضای هیات علمی 15 نفر و مدال آوران ورزشی و هنری 12 نفر  و دانش آموختگان به تعداد 8 نفر عضو دفتر نخبگان و سرآمدان هستند.
خان بیکی ، پیام دکتر علی عباس کمری رییس مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد وایثارگران مرکز را در خصوص پیگیری های انجام شده توسط بنیاد در راستای اجرایی شدن ماده 69 قانون جامع ایثارگران را برای حاظرین قرائت کرد.
در ادامه دکتر حاجیلری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد علی آباد کتول به بیان سخنرانی پیرامون جایگاه و نقش نخبگان و سرآمدان در ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت پرداخت.
ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز ضمن بیان جایگاه عزیزان شاهد و ایثارگر گفت: نخبگان شاهد و ایثارگر نقش بی بدیلی در توسعه همه جانبه و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفا می کنند .
وی ضمن تقدیر از برگزاری این همایش افزود: نظرات و پیشنهادت مطالعاتی و تخصصی اتاق فکر نخبگان می تواند در رشد تعالیم فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی جامعه و همچنین در برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت مسئولان تاثیر گذار باشد.
در پایان از 13 نفر از نخبگان شاهد و ایثارگر ورزشی و هنری،مولفین،مخترعین، علمی و پزشکی با اهداء لوح تقدیر و هدیه تقدیر و تجلیل شد.
لازم به ذکر است،ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، نوریان مشاور استاندار در امور ایثارگران، وزیری فرماندار مینودشت، شفاهی فرماندار  آزادشهر، حجت الاسلام فضیلت مدیرکل سازمان تبلیغات و اسلامی و  غفاری مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و قدمنان مدیرکل امور آموزش و پژوهش استانداری و جمعی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی در این همایش حضور داشتند. 
پخش کلیپ ، اهداء بسته های فرهنگی و اهداء لوح سپاس و هدیه نقدی به مدعوین از دیگر برنامه های این همایش بوده است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 190729