داخلی صفحه فارس خبر
 
خبرهای کوتاه بنیاد فارس در نخستین هفته دی ماه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶
خلاصه مهمترین خبرهای بنیاد شهید وامور ایثارگران فارس در نخستین هفته دی ماه را در این بسته خبری پیگیری فرمایید.
 
اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس:

همزمان با سالروز شهادت شهید جناب از شهدای استان فارس در دوران دفاع مقدس، مراسم بزرگداشت آن شهید والامقام به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش و تیپ 37 زرهی در مدرسه شاهد شهید جناب شهر شیراز برگزار شد.

شهید فرهاد (محمد الشهريه)  جناب،  4 شهریورماه سال 1333 در شیراز متولد شد. وی پس از اخذ مدرک دیپلم در دانشکده افسري موفق به اخذ ليسانس علوم و از دانشکده زرهي شيراز موفق به دريافت دانشنامه دوره زرهي گرديد. با شروع جنگ تحمیلی این شهید بزرگوار به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد و 54 روز پس از اولین اعزامش در تاریخ 7 دی ماه سال 59 در جبهه آبادان، ماهشهر در حال نجات جان یک سرباز وظیفه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سرش به فیض شهادت نائل شد.

 
 

 

جشنواره بین المللی شعر انقلاب با حضور شاعرانی از کشورهای لبنان، عراق، پاکستان، سوریه، افغانستان و ایران در شیراز برگزار شد.
مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور محمدی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولین استانی در آرامگاه حافظ برگزار شد.
 
 


کمیسیون پزشکی ویژه 200 جانباز استان فارس با مجروحیت شیمیایی، موج انفجار، ارتوپدی و تروما در شیراز برگزار شد.
از ابتدای امسال تاکنون پایش ضایعات ناشی از جنگ تحمیلی یکهزار و 29 جانباز استان در 6 کمیسیون پزشکی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

کوار:

یادواره شهدای تخریب استان فارس در مراسمی با حضور معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس و جمعی از مسئولین استانی و محلی، خانواده های معظم شاهد و ایثارگر و مردم مومن و انقلابی شهر کوار در این شهر برگزار شد. استهبان:

در مراسمی با حضور امام جمعه شهرستان استهبان از ۱۴ آزاده سرافراز عملیات کربلای چهار گردان فجر این شهرستان تجلیل شد.

 
 

نی ریز:

چهارمين يادواره شهداي دانش آموز و نشست ستاد شاهد و امور ايثارگران در آباده طشك شهرستان ني ريز برگزار شد. اجراي سرود، نمایش کلیپ شهدا و سخنراني مسئولین از برنامه های این یادواره بود.
 
 
 

در مراسمی آيت الله فقيه نماينده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه ني ريز، حميد دميري سرپرست بنياد شهيد و امور ايثارگران و شاهسوني ريیس اداره راه و شهرسازي این شهرستان با خانواده هاي معظم شهیدان اسماعيل نظر زاده و صفرعلي زردشت ديدار و نسبت به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند.

 
کد مطلب: 190744