داخلی صفحه قم خبر
 
مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شیخ نمر در قم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
مراسم بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت شیخ نمر باقر النمر، رهبر مبارز شیعیان عربستان به دست حکام آل سعود در قم برگزار شد.
مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شیخ نمر در قم
 

 به گزارش ایثار واحد استان قم، این مراسم با حضور علما و فضلا و روحانیون و مردم متدین قم، مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران در مسجد امیر المومنین (ع) برگزار گردید.
در این مراسم سخنرانان ضمن محکوم نمودن جنایات آل سعود نسبت به کشتار ملت های مسلمان و آزادیخواه، شهادت رهبر مبارز شیعی حکام آل سعود سرسپردگان دولتهای استکباری را مایه ننگ این رژیم دانستند.
شیخ نمر باقر النمر در خانواده ای سرشناس و مذهبی به دنیا آمده بود و تحصیلات مقدماتی خود را در شهر عوامیه تکمیل کرد.
 وی در سال 1400 هجری قمری مصادف با 1989 میلادی، برای تحصیلات حوزوی به ایران سفر کرد و در حوزه علمیه حضرت قائم(عج) تهران مشغول به تحصیل شد، شیخ نمر پس از 10 سال عازم سوریه شد و برای ادامه تحصیلات حوزوی در حوزه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) ثبت نام کرد.
 شیخ نمر باقر النمر از مدرسان برجسته علوم دینی در حوزه‌های علمیه به شمار می‌آمد و در حوزه‌های علمیه ایران و سوریه به تدریس کتاب‌هایی چون «اللمعة الدمشقیة»، «جامع المدارک»، «مستمسک عروةالوثقی» و «الحلقات» پرداخت.
 وی پس از بازگشت به عربستان در سال 1422 هجری قمری مصادف با 2011 میلادی، مرکز «الإمام القائم(عج)» را که سنگ‌بنای «مرکز اسلامی» بود، در العوامیه تأسیس کرد.
 نخستین بازداشت شیخ نمر به می‌2006 میلادی بازمی‌گردد، اتهام شیخ نمر این بود که در همایش بین‌المللی قرآن کریم که در بحرین برگزار شده بود، با قرائت پیامی از دولت سعودی خواسته بود به «قبرستان بقیع» رسیدگی کند، مذهب تشیع را به رسمیت بشناسد و شیوه‌‌های آموزشی و درسی کنونی حاکم بر عربستان را تغییر داده یا لغو کند.
 نیروهای امنیتی عربستان سعودی چندین بار شیخ نمر را به بهانه‌های مختلف در سال‌های 2008، 2009 و 2012 بازداشت کرده بودند تا در نهایت، این روحانی مبارز را در روز اول ژانویه سال 2016 به شهادت رساندند.  
اتمام پیام /
 
کد مطلب: 190906