داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
توانمند کردن ایثارگران، سرلوحه‌ی کار مددکاران باشد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
توانمند کردن خانواده‌های شاهد و ایثارگر در رفع مشکلات‌شان، سرلوحه‌ی کار مددکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین باشد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه مددکاران استان قزوین با محوریت برگزاری کلاس‌های آموزشی، با بیان اینکه مددکاری در بین جامعه ایثارگران از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: طرح سپاس که دیدار از خانواده‌های شاهد و ایثارگر است به منظور بررسی و رفع مشکلات آنها برگزار می‌شود.
وی افزود: در این دیدارها مددکاران باید توجه بیشتری در بررسی مشکلات جامعه ایثارگران داشته باشند تا با برنامه‌ریزی دقیق بتوانند در برطرف کردن مشکلات آنها گام‌های بسزایی را بردارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با بیان اینکه مددکاری کمک به هم نوع است که در سرشت همه انسان‌ها می‌باشد، گفت: امروزه این کمک‌رسانی در سیستم‌های جدید قالب طرح‌های مختلف به افراد نیازمند ارایه می‌شود.
حقایق‌پور با اشاره به اینکه دستگیری از دیگران در آموزه‌های دینی سفارش ویژه شده است، افزود: این موضوع در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در قالب مددکاری طی دیدار از خانواده‌های شاهد و ایثارگر انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه اساسی‌ترین کار مددکاری باید رفع مشکلات جامعه ایثارگران باشد، گفت: شما عزیزان بایستی به دنبال راهکارهایی برای برطرف کردن دغدغه‌های این قشر از جامعه باشید.
این مسوول با بیان اینکه مددکاران با تشخیص درست و به موقع مشکلات جامعه ایثارگران می‌توانند کمک بسزایی در رفع مشکلات آنها داشته باشند، افزود: همچنین آنها باید بستری را فراهم کنند که جامعه ایثارگران بتوانند مشکلات را خودشان برطرف کنند.
حقایق‌پور با بیان اینکه توانمند کردن خانواده‌های شاهد و ایثارگر در رفع مشکلات‌شان، سرلوحه‌ی کار مددکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین باشد، گفت: با تحقق این مهم، جامعه ایثارگران می‌توانند در ورود به مشکلات بحرانی وارد شوند به تنهایی و با موفقیت آنها را برطرف کنند.
وی انگیزه و علاقه به مددکاری و قدرت تشخیص مطلوب در شناسایی مشکل را از ویژگی‌های مددکاران عنوان و بیان کرد: همچنین آنها باید با ارتقای علم و دانش مددکاری بتوانند به صورت علمی مشکلات جامعه ایثارگران را برطرف کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: مددکاران با کسب مهارت‌ها و آموزش‌های ضمن خدمت می‌توانند به تناسب علم روز، دانسته‌های خود را در رفع مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر ارتقا بدهند.
این مسوول گفت: جامعه ایثارگران ما با مشکلاتی در حوزه‌های مختلف مواجه هستند که رفع آنها به تنهایی بر عهده‌ی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین نیست.
وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی با توجه به ماموریت‌هایی که دارند باید در رفع مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر ورود پیدا کنند، افزود: در این راستا با انعقاد تفاهم‌نامه بین بنیاد و دستگاه‌ها مانند ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌توانیم بیشتر از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آنها استفاده کنیم.
حقایق‌پور با اشاره به اینکه موضوع مواد مخدر از چالش‌های اساسی جامعه است، گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر برنامه‌هایی را برنامه‌ریزی کردند که بنیاد با بهره‌گیری از آنها می‌تواند گام‌های اساسی در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه ایثارگران بردارد.
در ادامه این جلسه، هر یک از مددکاران مشکلات و سوالات مطروحه خود را مطرح و مدیرکل بنیاد استان قزوین نیز به سوال‌ها و نحوه‌ی رفع مشکلات آنها پاسخ‌های لازم را ارایه کرد.
همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اهدای هدایایی، از زحمات مددکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین تجلیل کرد.
کد مطلب: 190937
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...