داخلی صفحه کردستان خبر
 
جلسه برنامه‌ریزی برنامه‌های 28 دی ماه برگزارشد
همه باید در برابر عظمت خانواده شهدا سر تعظیم فرود آوردیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۱
همه باید در برابر عظمت خانواده  شهدا سر تعظیم فرود آوردیم
 
به گزارش ایثار ازسنندج محمد سلیمانی در جلسه برنامه‌ریزی برنامه‌های 28 دی ماه در سنندج، اظهار کرد: تمامی شهدا و رزمندگان ما با خدای خود معامله کردند و از جان خود گذشتند تا امروز شاهد امنیت و آسایش باشیم.
وی با اشاره به اینکه مردم وفادار به نظام اسلامی در همان روز که پیکر شهیدانشان زیر آوار بود بر علیه رژیم بعث شعار می‌دادند و امروز همه ما باید در برابر عظمت خانواده این شهدا سر تعظیم فرود آورده یاد و خاطرشان را گرامی می‌داریم.
وی یادآور شد: در طول این سال‌ها به همت بنیاد حفظ آثار و بنیاد شهید و امور ایثارگران و مشارکت سایر دستگاهها این مناسبت گرامی داشته شد و امسال هم باید این رویداد با برگزاری برنامه‌های باشکوه برای مردم به ویژه نسل جوان یادآوری شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان حضور مردم و مسوولان ادارات در برنامه‌های بمباران 28 دی نماد دلجویی و تکریم آنها از خانواده شهدای این روز است که تاثیر مثبتی در جامعه برجای خواهد گذاشت.
سلیمانی یادآور شد: بازدید از خانواده بازماندگان شهدای بمباران 28 دی و تجلیل از کسانیکه برای این نظام ایستادگی کردند از برنامه‌های بنیاد شهید است که با مشارکت ادارات دیگر انجام خواهد شد.
وی همچنین به فعالیت‌های دهه فجر اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید عهده‌دار کمیته ایثارگران دهه فجر است و از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که فجرآفرینان این نهضت؛ شهدا و ایثارگرانی هستند که با خونشان پیروزی را به ارمغان آوردند.
وی غبارروبی مزار شهدا با حضور مردم و مسوولان را از برنامه‌های کمیته ایثارگران دهه فجر برشمرد و گفت: هر کدام از اعضای جلسه نظرات و پیشنهاداتی که دارند برای این ایام ارائه دهند تا در برنامه‌ها لحاظ شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این جلسه بیان کرد: 28 دیماه با تصویب ستاد کل نیروهای مسلح به نام روز مقاومت در شهر سنندج نامگذاری شده  که باید براین این روز برنامه‌دیزی مناسبی صورت گیرد.
محمد رضا شرفبیانی با اشاره به اینکه سه متولی برای 28 دیماه شامل سپاه، بنیاد حفظ آثار و بنیاد شهید وجود دارد، افزود: از ظرفیت این سه دستگاه می‌توان برای گذامیداشت هرچه بهتر روز مقاومت استفاده برد.
رئیس ستاد عتبات عالیات استان کردستان نیز در این جلسه یادآور شد: 28 دیماه تجلی ولایتمداری و بصیرت مردم و تحکیم ولایت و براساس آموزه‌های دینی است.
حجت‌الاسلام محمد سادات افزود: باید نسل جوان و نوجوان را با این روز و اتفاقاتی که در بدو انقلاب افتاده آشنا کرد و به آنها یادآور شد که چه رشادت‌هایی برای برپایی این نظام و انقلاب اسلامی انجام شده است.
وی از 28 دیماه به عنوان یک جریان فرهنگی نام برد و گفت: با حجم شهدایی که در این روز و در این حادثه داشته‌ایم می‌طلبد که روز 28 دی برنامه مناسب و درخورشانی تدارک دیده شود.
وی اجرای زنگ مقاومت در مدارس را امری موثر در آشنایی دانش‌آموزان با این روز برشمرد و گفت: ادارات باید از موازی کاری پرهیز کنند و با یکپارچه‌سازی فعالیت‌هایشان از غنای جلسات نکاهند.
در ادامه این جلسه اعضای جلسه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص برنامه‌های 28 دی و کمیته ایثارگران دهه فجر اعلام کردند.
 
کد مطلب: 191052